Győzött a Szekszárd, továbbra is nyeretlen a Cegléd

A továbbjutás szempontjából fontos, egyben kötelező győzelmet aratott a Szekszárd a nyeretlen Celje vendégeként, míg a Keltern otthonában pályára lépő Ceglédnek nem sikerült megszerezni első diadalát a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

Frida Eldebrink dob kosárra. Fotó: FIBA

Közel két percig kellett várni a mérkőzésen az első kosárra, amit Jovanovics szerzett miután a születésnapos Bishop által elcsent labdát McCall továbbította gólpasszként hozzá. A következő támadásban Ocvirk révén egy triplával átvette a vezetést a Celje, aztán ismét befagyott az eredmény két percre. A folytatás is nyögvenyelős játékot hozott, meglátszott, hogy tizenkilenc napja nem léptek pályára együtt tétmeccsen az atomosok a válogatott szünet miatt. A negyed második felében találtak magukra McCallék, és nagy küzdelemben tettek szert 7 pontos előnyre (10. perc: 11-18).

A második felvonás sem hozott igazi áttörést, nem adta meg magát olyan könnyen a szlovén bajnoki címvédő és listavezető mint Szekszárdon. Bár McCall mellé Bishop és Eldebrink is felzárkózott a pontgyártásban, de a hazaiaknál ugyanezt tette Bessard és Ocvirk, akik a negyed utolsó percében 16-ról 11-re csökkentették csapatuk hátrányát, a félidőben 31-42 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után is a kemény védekezésen alapuló küzdelem dominált, sok volt a fault, sok lehetőség kimaradt mindkét oldalon. Üdítő látványt egy-egy hárompontos jelentett, amiből előbb Bishop helyezett el egymás után kettőt a hazaiak gyűrűjében, de Bessard-éknak erre is volt válaszuk. Sőt, megbosszulva a kihagyott szekszárdi mezőnykísérleteket és – ami sokkal bosszantóbb – büntetőket visszazárkóztak Friskovecék, 55-55-ről kezdődhetett az utolsó negyed.

A záró periódus elején és közepén is felváltva estek a kosarak, nem tudta lerázni a lelkes, fiatal hazaiakat Djokics Zseljko csapata. Aztán az utolsó három percre a két magasember, McCall és Bishop ismét vállára vette együttesét, és a KSC leszakította az első meccshez képest láthatóan sokat fejlődött, végig keményen harcoló riválisát.

A Szekszárd megszerezte harmadik győzelmét az Európa-kupában, így továbbra is harcban áll a tegnap szintén harmadik sikerét jegyző Rózsaheggyel a csoport első helyéért.

Djokics Zseljko: „Jó meccs volt, gratulálok mindkét csapatnak! Nyolcvan százalékban elégedett vagyok a játékunkkal, a legfőbb hibánk az volt, hogy sok lepattanót engedtünk nekik. Győzelmünket a 30. születésnapját ma ünneplő Abby Bishopnak és a minket elkísérő és végig lelkesen buzdító közel félszáz szekszárdi drukkernek ajánljuk.”

Női kosárlabda Európa Kupa, 4. forduló

H csoport:

Celje (szlovén)-Atomerőmű KSC Szekszárd 68-75 (11-18, 20-24, 24-13, 13-2)
Celje: A. Delics 9/6, FRISKOVEC 16/6, OCVIRK 10/6, BESSARD 20/12, Radovic 4. Csere: White 6, Kroselj 2, Senicar 1, Debeljak.
Szekszárd: Studer Ágnes 5, Frida Eldebrink 10/6, Nevena Jovanovics 3/3, Abby BISHOP 21/6, Erica MCCALL 20. Csere: Kiss Virág, THEODOREÁN Alexandra 6/6, GEREBEN Lívia 8, Bálint Réka 2.

Az állás: 1. Ruzomberok (szlovák) 7 pont, 2. Atomerőmű KSC Szekszárd 7, 3. Nymburk (cseh) 6, 4. Celje 4

I csoport:

Rutronik Stars Keltern (német)-VBW CEKK Cegléd 83-79 (22-23, 22-16, 13-16, 26-24)
Keltern:
Jasmine Thomas 21/6, Kim Pierre-Louis 19, Emma Lina Stach 8/6, Mante Kvederaviciute 6/3, Marina Markovic 6. Csere: Marta Tudanca 9/3, Linn Schuler 8/6, Lina Pikciute 6.
Cegléd: Leia Dongue 24/3, Jovana Popovic 18/6, Danielle Hamilton-Carter 9, Keta Swanier 9/9, Gorjanácz Ágnes 8/6. Csere: Révész Boróka 8/3, Kobolák Cintia 4.

Az állás: Montpellier (francia) 8 pont, 2. Lyon ASVEL (francia) 6 (280-277), 3. Keltern  6 (278-333), 4. VBW CEKK Cegléd 4

Az Európa Kupában két főcsoportban, tíz négycsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyik kvartettből az első kettő, valamint a két főcsoportból a két-két legjobb harmadik jut tovább.

Forrás: kscszekszard.hu