Győzött Kapfenbergben a férfi hokiválogatott

A magyar férfi jégkorong-válogatott 2-1-re győzött Ausztria vendégeként barátságos mérkőzésen Kapfenbergben, pénteken.

Mivel a héten nincs hivatalos nemzetközi szünet, és az osztrák bajnokság sem áll le, ezért a Hydro Fehérvár AV19 játékosai, valamint Kevin Constantine szövetségi kapitány – a fehérváriak vezetőedzője – kihagyták a csütörtöki, 2-0-ra elveszített, valamint a mostani találkozót.

Az együttest Fodor Szabolcs és Szilassy Zoltán másodedzők irányították.

A találkozót együttesünk jobban kezdte ahhoz képest, mint ahogyan az egy nappal korábbi meccs indult, ennek köszönhetően a 6. percben megszereztük a vezetést, Papp kapu mögüli passzát a jó ütemben érkező Horváth Bálint váltotta gólra (0-1). A folytatásban Farkas vezérletével tartottuk az előnyünket, sőt a 12. percben Páterka Bence lőtt passzába Szabó ért bele mesterien (0-2).

A második harmadban is nyílt sisakos küzdelem folyt a jégen. A 27. percben eljött a mérkőzés első kiállítása, emberhátrányba kerültünk, ügyesen kivédekeztük. A játékrész második felében sokáig tartottuk a kétgólos vezetésünket, ám három perccel a szünet előtt Ausztria egy hasonló találattal szépített, mint amilyennel megszereztük az előnyt (1-2).

Ausztria-Magyarország 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)
Preiser (37.), illetve Horváth B. (6.), Páterka (12.)

Forrás: MJSZ / MTI