Győztes meccsel zárta pályafutását Görbicz Anita

Görbicz Anita búcsúmérkőzésén csapata, a Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a vendég Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szezonbeli utolsó, pénteki találkozóján.

A 38 éves, ötszörös BL-győztes, 13-szoros bajnok Görbicz utolsó mérkőzését játszotta játékosként, visszavonulása után pedig a bajnoki ezüstérmes győri klub sportigazgatójaként és a magyar szövetség alelnökeként tevékenykedik tovább.

Görbiczet köszöntötték a találkozó előtt, 13 perc elteltével pedig – ez volt a mezszáma – felhangzott a lelátón a „Görbe, Görbe!” rigmus. Lassan indult be a góltermelés, hat percig 1-1 állt az eredményjelzőn, ezután viszont a Győr egy 10-0-s sorozattal ellépett riválisától, amely a szünetre megfelezte a különbséget.

A második félidőben is tartotta magabiztos előnyét a Győr. Az utolsó öt percben Görbicz – az állva ünneplő közönség buzdítása mellett – irányítóként szerepelt pályafutása 750., utolsó győri mérkőzésén, amelyen háromszor volt eredményes.

Görbicz Anita, az Audi ETO KC elbúcsúzó játékosa a női kézilabda NB I Győri Audi ETO KC – Motherson Mosonmagyaróvári KC mérkőzés előtt az Audi Aréna Győr sportcsarnokban. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

„Jó volt ilyen közönség előtt, irányítóként befejezni a pályafutásomat” – értékelt az M4 Sportnak Görbicz Anita.

Kiemelte: élvezte a mérkőzést, ugyanakkor elfáradt a végére, és folyamatosan az járt a fejében, hogy az utolsó mérkőzését játssza. Saját bevallása szerint ez meg is látszott a teljesítményén.

A veszprémi születésű, de győri nevelésű, irányítóként és balszélsőként szerepelt Görbicz 2007-ben egy Debrecen elleni bajnoki meccsen volt a legeredményesebb, amikor 18 gólt szerzett. A válogatottban 2006-ban 16-szor talált be az oroszoknak, a BL-ben pedig három alkalommal is eljutott 13 gólig.

A magyar válogatottban 233 mérkőzésen 1111 gólja volt, előbbivel az örökrangsor nyolcadik helyén áll.

Ugyancsak a pénteki volt az utolsó mérkőzése az ETO színeiben a 2009-ben igazolt, ötszörös BL-győztes brazil Eduarda Amorimnak, illetve a tavalyelőtt érkezett francia Béatrice Edwige-nek. Mindkét világbajnok játékos az orosz Rosztov-Donhoz távozik.

Női kézilabda NB I, 26. forduló:

Győri Audi ETO KC – Motherson Mosonmagyaróvári KC 26-20 (15-10)
Gól: Eduarda Amorim 4(2), Veronica Kristiansen 4, Görbicz Anita 3(1), Lukács Viktória 3, Estelle Nze Minko 3, Stine Bredal Oftedal 3, Kari Brattset 2, Anne Mette Hansen 2, Faluvégi Dorottya 1, Fodor Csenge 1, ill. Stranigg Zsófia 8(4), Kovács Patrícia 4(1), Barbora Lancz 2, Tóth Eszter 2(1), Sirián Alexa Szederke 2, Hudák Anette Emma 1, Simona Szarková 1.