Haaland ötször vette be a Lipcse kapuját

Erling Haaland öt gólt szerzett, csapata, a Manchester City pedig kiütéses, 7-0-ás győzelmet aratott a Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig felett kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Haaland
Erling Haaland

A három héttel ezelőtt játszott odavágón a lipcseiek jó második félidei játékkal 1-1-es döntetlent értek el és bizakodva várták az angliai visszavágót, melyen azonban gyorsan elszálltak a reményeik. Josep Guardiola együttese az első perctől komoly fölényben futballozott, a németek pedig húsz percig hősiesen védekeztek.

Aztán a játékrész közepén előbb egy erősen vitatható büntetőt kapott a házigazda hosszas videózás után és Erling Haaland nem hibázott, majd alig egy perccel később Kevin de Bruyne kiváló lövése után a keresztlécről visszapattanó labdát fejelte kapuba a norvég sztárcsatár.

Haalandnak ez volt a 30. BL-gólja, amivel történelmet írt, mivel a legfiatalabb játékos lett, aki elérte a 30 gólt a sorozatban, egyúttal a leggyorsabban is, mindössze 25 találkozó alatt.

A másodikjátékrész elején még kétszer csapott le a kipattanókra és szerzett gólt, mielőtt alig 60 perc játék után Guardiola lecserélte volna őt. Haalandot megelőzően csupán két játékos, Lionel Messi (2012-ben a Leverkusen ellen) és Adriano (2014-ben a BATE ellen) szerzett egy BL-meccsen öt gólt.

A Manchester egy óra játék és 6-0 után visszavett a tempóból, de a ráadásban még De Bruyne is lőtt egy gyönyörű gólt.

A nap másik találkozóján a gólok helyett az izgalmak játszották a főszerepet. Az egygólos előnnyel érkező Internazionale egyértelműen előnye őrzésére rendezkedett be és a hazaiak egészen a hajráig nem is okoztak igazán nagy veszélyt az olaszok kapujánál.

A végjátékban viszont többször is hosszabbításra menthették volna a csatát a portóiak, ám vagy Onana kapus segített az Interen, vagy Denzel Dumfries mentett helyette a gólvonal előtt, végül pedig a kapufa mentette meg a góltól Simone Inzaghi csapatát, mely így készülhet a negyeddöntőre.

UEFA Bajnokok Ligája

Nyolcaddöntő, visszavágók:

Manchester City – RB Leipzig 7-0 (3-0)
Manchester,
City of Manchester Stadion, 52 038 néző. Vezette: Vincic (szlovén)
Gól: Haaland (22., 24., 45+2., 54., 57., az első 11-esből), Gündogan (49.), De Bruyne (92.)
ManCity: Ederson – Stones (S. Gomez, 64.), Akanji, Rúben Dias, Aké – Bernardo Silva, De Bruyne, Rodri (Phillips, 64.), Gündogan (Mahrez, 55.), Grealish (Foden, 55.) – Haaland (J. Álvarez, 63.).
Leipzig: Blaswich – Henrichs (Klostermann, 80.), Orbán, Gvardiol, Raum – Szoboszlai (Olmo, 72.), Laimer, Kampl, A. Haidara (Simakan, 63.), Forsberg (A. Silva, 63.) – Werner (Poulsen, 63.).

Továbbjutott: a Manchester City, 8-1-es összesítéssel.

FC Porto – Internazionale 0-0