Halep legyőzte Venust, következhet Serena

Mind a férfiaknál, mind pedig a nőknél kialakult a legjobb 16 mezőnye az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Venus Williams és Simona Halep. Fotó: Ben Solomon/Tennis Australia

Szombaton a nőknél nem volt meglepetés, igaz a legutóbbi US Open-bajnok Naomi Osaka csak szetthátrányból tudott győzni a tajvani Su Wei-Hsieh ellen. A japán teniszező következő ellenfele a lett Anastasija Sevastova lesz. Ugyancsak hátrányból fordított a 6. helyen kiemelt Jelina Szvitolina, az ukrán teniszező a kínai Shuai Zhang ellen nyert 4:6, 6:4, 7:5 arányban. Szvitolina következő ellenfele az a Madison Keys lesz, aki a belga Elise Mertenst búcsúztatta.

A nőknél a korábbi világelső, egyéniben hétszeres bajnok amerikai Serena Williams is folytatta menetelését: az ukrán Dajana Jasztremszkának összesen három játékot engedélyezett alig 67 percig tartó meccsükön, amelynek végén Serena vigasztalta elkeseredettségében elérzékenyülő ellenfelét. A nyolc közé kerülésért a jelenlegi világranglista-vezető román Simona Haleppel találkozik, aki éppen Serena nővérét, Venus Williamst ütötte el a továbbjutástól.

A férfiaknál a negyedik helyen kiemelt német Alexander Zverev három sima játszmában legyőzte a házigazdák versenyzőjét, Alex Boltot. Alex Zverev a kanadai Milos Raonic ellen folytatja.

Nyert a Fucsovics Mártont a második körben kiejtő, Melbourne-ben 11.-ként kiemelt horvát Borna Coric is, aki a szerb Filip Krajinovicot győzte le négy szettben.

Egy játszmát átengedett ugyan, ám így is magabiztosan győzött a világranglistát vezető szerb Novak Djokovics, aki a negyedik szettben 6:0-val valósággal leütötte a pályáról a kanadai Denis Shapovalovot. A nyolcaddöntő rangadóját Roger Federer és a görög Stefanos Tsitsipas vívja egymás ellen.

Ausztrál Open

Férfiak, 3. forduló:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Denis Shapovalov (kanadai, 25.) 6:3, 6:4, 4:6, 6:0
Danyiil Medvegyev (orosz, 25.)-David Goffin (belga, 21.) 6:2, 7:6(3), 6:3
Pablo Carreno Busta (spanyol, 23.)-Fabio Fognini (olasz, 12.) 6:2, 6:2, 2:6, 6:4
Kei Nishikori (japán, 8.)-Joao Sousa (portugál) 7:6(6), 6:1, 6:2
Alexander Zverev (német, 4.)-Alex Bolt (ausztrál, WC) 6:3, 6:3, 6:2
Milos Raonic (kanadai, 16.)-Pierre-Hughues Herbert (francia) 6:4, 6:4, 7:6(6)
Borna Coric (horvát, 11.)-Filip Krajinovics (szerb) 2:6, 6:3, 6:4, 6:3
Lucas Pouille (francia, 28.)-Alexei Popyrin (ausztrál, WC) 7:6(3), 6:3, 6:7(8), 4:6, 6:3
Marin Cilic (horvát, 6.)-Fernando Verdasco (spanyol, 26.) 4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8), 6:3
Roberto Bautista Agut (spanyol, 22.)-Karen Hacsanov (orosz, 10.) 6:4, 7:5, 6:4
Stefanos Tsitsipas (görög, 14.)-Nikoloz Basilashvili (georgiai, 19.) 6:3, 3:6, 7:6(7), 6:4
Roger Federer (svájci, 3.)-Taylor Fritz (amerikai) 6:2, 7:5, 6:2
Frances Tiafoe (amerikai)-Andreas Seppi (olasz) 6:7(3), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3
Grigor Dimitrov (bolgár, 20.)-Thomas Fabbiano (olasz) 7:6(5), 6:4, 6:4
Tomas Berdych (cseh)-Diego Schwartzman (argentin, 18.) 5:7, 6:3, 7:5, 6:4
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Alex de Minaur (ausztrál, 27.) 6:1, 6:2, 6:4

Nyolcaddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 25.)
Kei Nishikori (japán, 8.)-Pablo Carreno Busta (spanyol, 23.)
Alexander Zverev (német, 4.)-Milos Raonic (kanadai, 16.)
Borna Coric (horvát, 11.)-Lucas Pouille (francia, 28.)
Marin Cilic (horvát, 6.)-Roberto Bautista Agut (spanyol, 22.)
Roger Federer (svájci, 3.)-Stefanos Tsitsipas (görög, 14.)
Grigor Dimitrov (bolgár, 20.)-Frances Tiafoe (amerikai)
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Tomas Berdych (cseh)

Marija Sarapova (orosz, 30.)-Caroline Wozniacki (dán, 3.) 6:4, 4:6, 6:3
Sloane Stephens (amerikai, 5.)-Petra Martic (horvát, 31.) 7:6(6), 7:6(5)
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz)-Aljakszandra Szasznovics (fehérorosz) 6:0, 6:3
Danielle Collins (amerikai)-Caroline Garcia (francia, 19.) 6:3, 6:2
Angelique Kerber (német, 2.)-Kimberly Birrell (ausztrál, WC) 6:1, 6:0

Simona Halep (román, 1.)-Serena Wiliams (amerikai, 16.)
Karolina Pliskova (cseh, 7.)-Garbine Muguruza (spanyol, 18.)