Halep már nyolcaddöntős Madridban

HalepSimona Halep izgalmas mérkőzésen jutott be az öt és fél millió dollár összdíjazású, madridi salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután kedden 6:3, 2:6, 7:6(2) arányban legyőzte az olasz Roberta Vincit.

A tornán harmadikként kiemelt, címvédő Simona Halepnek 1 óra 55 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-rangsor 34. helyén álló ellenfelén.

Az első szett kiegyensúlyozottan indult (2:2), majd egy-egy break után Halep ráerősített és 6-3-ra hozta a játszmát.

A második szett hasonlóan indult (2:2), ám innentől csak Vinci nyert játékot és 2:6-ra vitte a második játszmát.

A döntő szettben 1-1 után Vinci beindult, 2:5-re is vezetetett, ám ekkor feltámadt Halep, egyenlített, majd a rövidítésben 7-2-re nyert.

A nyolcaddöntőben Halep ellenfele az ausztrál Samantha Stosur lesz, akit legutóbb Miamiban legyőzött (4:6, 7:5, 6:2). Az egymás elleni mérleg szerint 5-4 Halep javára.

Sorana Cirstea is bejutott a madridi turné nyolcaddöntőjébe, miután 6:3, 6:2 arányban legyőzte a fiatal amerikai Catherine Bellist. A legjobb nyolc közé jutásért Cirsteának a japán Misaki Doival kell megküzdenie, aki 6:1, 6:2-re lelépte a horvát Donna Vekicset.