Harmadik vereségét szenvedte el a Szekszárd

A Szekszárd 27 ponttal kikapott Prágában a női kosárlabda Euroliga csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.

Zala Friskovec emeli kosárra a labdát, mellett a 18 pontig jutó Brionna Jones. Fotó: FIBA

A magyar csapat hazai pályán vereséggel rajtolt, a francia Montpellier együttesétől kapott ki hét ponttal.

Már az elején a magához ragadta a marsallbotot a cseh „világválogatott”, és bár Milicsék időnként visszazárkóztak, s egyszer időt is kellett kérnie Hejkovának, Thomásék megrázták magukat, s végig uralták onnantól a meccset.

A harmadik negyedben harminc fölé hízott már a hazaiak előnye, de a utolsó periódusban kozmetikázni tudták az eredményt Studerék, s végül ők is nagy tapsot kaptak a szurkolóiktól a lefújás után.

A hazaiaknál négyen, a tolnaiaknál viszont csak ketten jutottak tíz pont fölé.

A KSC a harmadik vereségét szenvedte el az Euroligában, a prágaiak a második sikerüket szerezték meg a Moszkva legyőzése után. Milicsék pedig jövő szerdán éppen az orosz fővárosban küzdenek tovább az első győzelmükért.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezett pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerül.

Női Euroliga, 3. forduló, A csoport:

ZVVZ USK Praha (cseh)-Atomerőmű KSC Szekszárd 83-56 (24-12, 23-14, 18-14, 18-16)
USK Praha
: Oblak 12/6, Conde 12/3, Vorackova 3/3, Stankovic 8,
Thomas 14. Csere: Vyoralova 8/6, Halatkova -, Sipova -, Balintova 6,
Jones 18, Sklenarova 2.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 6, Friskovec 15/9, Bálint -, Goree 8,
Milic 14. Csere: Vorpahl 6, Miklós 3/3, Mányoky -, Krnjic 4, Holcz -.

A női Európa Kupában kikapott a Csata, a Győr és a PEAC is

A Ludovika-FCSM Csata 70-52-re kikapott a török Orman Genclik otthonában.

A magyar csapatból – amely a nyitókörben a DVTK-val szemben maradt alul – egyedül Zele Dorina (17) zárt tíz pont feletti teljesítménnyel.

A fővárosiak jövő csütörtökön az orosz Nika Sziktivkar együttesét fogadják a csoportkör harmadik fordulójában.

Az UNI Győr MÉLY-ÚT hazai pályán 34 ponttal kikapott az ukrán SC Prometej csapatától.

A vendégek az első negyedtől kezdve uralták a találkozót és magabiztosan nyertek. A hazai együttesből Török Ágnes 20 ponttal zárt.

A győriek az első körben a török Elazig IL Özel Idaresi ellen maradtak alul, jövő szerdán pedig a román Sepsi-SIC vendégei lesznek.