Harmadszor is kikapott a Pick Szeged

A Pick Szeged 34-29-re kikapott a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

THW Kiel

A vendégek keretéből Luka Stepancic és Borut Mackovsek hiányzott, Bánhidi Bence pedig bár szerepelt a jegyzőkönyvben, de nem lépett pályára. A hazaiaknál Sander Sagosen, Sven Ehrig és Hendrik Pekeler nem szerepelt.

Nyolc perc kellett, hogy a szegediek felvegyék a meccs – nem túlságosan intenzív – ritmusát, de a vezetést nem tudták átvenni a kihagyott lövések, illetve a cseh Tomas Mrkva bravúros védései miatt. A kevesebbet hibázó Kiel egy 4-1-es sorozattal ellépett, ennek ellenére egy időkérést követően létszámfölényes támadójátékra váltott, ám ez olyannyira nem jött be, hogy a 26. percben a vendégek – a meccs során első alkalommal – előnybe kerültek (12-13).

A hajrában újra többet hibáztak a szegediek, így a szünetben megint a német csapat állt jobban

A második félidő elején a magyar bajnoki címvédő kapust cserélt, a Kiel nyitott védekezésre váltott. Ellépni ismét utóbbi tudott, és egy 4-0-s sorozat után már 20-16-ra vezetett. A játék képe nem sokat változott az első felvonáshoz képest: a vendégek nem játszottak rosszul, rendre eljutottak helyzetekig, ám Mrkva remekül védett, így továbbra is sok ziccer kimaradt.

A hazaiak játékán meglátszott, hogy bevetették Domagoj Duvnjakot, egy újabb 5-1-es szériával eldöntötték a meccset, a szegediek csak ezt követően tudták némileg megtörni ellenfelük lendületét.

A németeknél Niclas Ekberg hat, Harald Reinkind öt gólt lőtt, Mrkva 17 védéssel zárt. A túloldalon Rosta Miklós öt, Imanol Garciandía négy gólt szerzett, Mirko Alilovic tíz, Mikler Roland két védést mutatott be.

A két csapat 13. egymás elleni BL-meccsén négy szegedi siker és egy döntetlen mellett nyolcadik alkalommal győzött a Kiel.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 3. forduló:

THW Kiel (német)-Pick Szeged 34-29 (15-14)
THW:
Mrkva, Landin (kapusok), Bilyk 3, Dahmke, Duvnjak 2, Ekberg 6(1), Johansson 1, Overby 4, Pabst, Reinkind 5, Schwormstede, Wallinius 4, Weinhold 3, Wiencek 4, Zarabec 2.
Szeged: Alilovic 1, Mikler (kapusok), Bánhidi, Blonz 2, Bodó 3, Bombac 3, Frimmel 1, Gaber 1, Garciandía 4, Martins 1, Radivojevics 3(1), Rosta 5, Sostaric 3, Szita 2, Tönnesen.

Jövő csütörtökön mindkét magyar férfi BL-csapat dán ellenféllel találkozik: a három vereséggel álló Pick Szeged az Aalborgot fogadja, a három győzelemmel rendelkező Veszprém a GOG otthonában folytatja szereplését.

Forrás: EHF / MKSZ / MTI