Három hosszabbítás után egyenlített a ZTE

A címvédő Alba Fehérvár és az alap-, illetve középszakaszgyőztes Szolnok a második mérkőzését is megnyerte negyeddöntős párharcában a Pécs, illetve az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I-ben.

Zalaegerszegen négyszer tíz perc játék után 75-75 állt az eredményjelzőn, majd következett a hosszabbítás.

Váradi hármasát Kinney betörése követte, két büntetővel, azonban Govens ismét trojkát hintett. Kinney nem akart lemaradni barátja mögött, egyre jobban belejött a ZTE 0-ás számú játékosa. 85-82-re lépett meg a ZTE, majd Vaughn lopott labdát és szerzett ziccert. Öt pont volt az előny, amikor a Falco legjobbja, Norfleet talált be távolról. 12 másodperce volt a ZTE-nek, hogy megtartsa a labdát, ám nem sikerült a bedobás, Govens pedig egalizált. Jöhetett az újabb hosszabbítás, 87-87 után.

Néggyel lépett meg a Falco, fáradni látszott a ZTE, Kinney „rázsákolta” a labdát a gyűrűre. Kinney és Govens is már régóta négy faulttal játszott, úgy tűnt, a Falco innen már nem engedi ki a győzelmet a kezéből. 1:30 volt hátra, amikor Vaughn ismét betalált hármasból, majd 2 büntetőt is a helyére küldött, ám az utolsó pillanatban Norfleet kiegyenlített.

93-93 után kezdődött a harmadik extra idő, ismét néggyel lépett meg a Falco, ám ekkor kipontozódott Govens. Vaughn azonban kihagyott két büntetőt is, Váradi pedig hármasból talált be. 100-95-re vezetett a Falco, amikor Kinney vette hátára csapatát, sorra szerezte a duplákat, a túloldalon pedig Norfleet volt a vezér. A végén Szabó higgadtan büntetőzött, majd Benke szerzett roppant fontos lepattanót – 107-104 lett a vége, a ZTE pedig egy sokáig emlékezetes mérkőzésen egyenlítette ki a párharcot – írta a BB1.hu.

Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104 (29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11) – háromszori hosszabbítás után
ZTE: Kinney 33, Vaughn 20/9, Benke 14, Szabó 18/6, Radic 7. Csere: Mohácsi 12/6, Doktor -, Horváth 3/3, Kis -, Mikovic -.
Falco: Govens 24/6, Perl 10, Váradi 14/6, Borisov 2, Tóth N. 10. Csere: Norfleet 26/6, Taylor 4, Pustahvar 14/6.

Az állás: 1-1. A harmadik összecsapásra vasárnap kerül sor.

Pécsi VSK-Veolia – Alba Fehérvár 79-82 (21-19, 17-16, 21-19, 20-28)
PVSK: Durham 18/6, Brooks 15/3, Antóni 13/9, Budimir 18/9, Sarlija 2. Csere: Supola 5/3, Simon -, Bíró -, Harazin 8.
Alba: Hill 11/3, Simpson 12/6, Harris 5, Lóránt 15/3, Keller Á. 6. Csere: Horton 9, Mohammed 12/3, Filipovity 4, Kovács Á. 8/6.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, az Alba Fehérvár javára. A harmadik mérkőzés hétfőn lesz.

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 82-96 (25-21, 15-23, 22-24, 20-28)
ASE: Hinds 23/12, Tarrant 2, Barnies 8/6, Eilingsfeld 13/3, Guinn 25 /21. Csere: Gulyás 2, Ogunyemi 2, Medve 2, Garamvölgyi 5/3.
Szolnok: Perry 17/9, Kovács P. 2, Browning 18/6, Milosevics 17/12, Andrics 12. Csere: Ford 13/9, Tóth Á. 9, Polyák 8/6.

Az állás: 2-0, a Szolnok javára. A harmadik mérkőzést hétfőn rendezik.

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 93-78 (20-12, 20-16, 31-24, 22-26)
KTE: Pongó 11/9, Thompson 10/3, Djeraszimovics 17/3, Dramicsanin 17/9, Karahodzsics 18/3. Csere: Wittmann 13/9, Molnár D. 5/3, Molnár M. 2.
Körmend: Wright 20/12, Hollins -, Ferencz 17/9, Davis 3, Tuoyo 8/6. Csere: Csorvási 8, Halász 11/9, Bán 8, Fanning 3/3.

Az állás: 1-1. A harmadik mérkőzést kedden rendezik.

Forrás: bb1.hu/MTI