Háromgólos egri győzelem a Hannover ellen

Eger, 2017. január 18. Erdélyi Balázs, az Eger (b) és Predrag Jokic, a német Waspo Hannover játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában játszott ZF-Eger – Waspo Hannover mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2017. január 18-án. MTI Fotó: Komka Péter

Erdélyi Balázs, az Eger (b) és Predrag Jokic, a német Waspo Hannover játékosa az egri Bitskey Aladár Uszodában. MTI Fotó: Komka Péter

Az Eger három góllal nyert a Hannover ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Az A csoportban az OSC-Újbuda nem bírt a Bresciával, míg a Szolnoki Dózsa 13 góllal nyert a Nice ellen.

Dabrowski Norbert csapatának fontos volt a hazai győzelem, mert az első három fordulóban egy győzelem mellett kétszer kikapott.

Az első negyed kilenc találatot hozott, a folytatásban viszont már nehezebben estek a gólok. A második nyolc percben két eredményes akcióval háromra növelte előnyét az Eger, s ugyanennyi volt a különbség a harmadik után is. A negyedik szakasz elején 9-5-re módosult az állás, s bár a Hannover gyorsan visszajött két gólra (9-7), Hosnyánszky Norbert beállította a végeredményt.

„Az első negyed kivételével elégedett vagyok a védekezéssel. Nyilvánvalóan ez volt ennek a mérkőzésnek az alapja. Elől több volt benne, de nagyon jól védett a kapusuk. Amíg tíz gólt lövünk, és csak hetet kapunk, addig csak gratulálhatok a csapatomnak. Nagy most a terhelés, de úgy látom, bírják” – értékelt Dabrowski Norbert vezetőedző a találkozó után.

„Nehéz volt, hiszen az elején belekeveredtünk egy rossz helyzetbe, Hárai Pufinak hamar két személyi hibája lett. Nehéz volt ezt kibekkelni, külön figyelni kellett erre. De jól megoldottuk. Rengeteg blokkunk volt hátul, segítettünk egymásnak, ez volt a döntő különbség a két csapat között” – fogalmazott a találkozó legeredményesebb játékosa, Erdélyi Balázs.

Ebben a körben a Jug Dubrovnik 16-9-re nyert Belgrádban, míg a Pro Recco hazai medencében 8-6-ra nyert a CNA Barceloneta ellen.

A magyar csapat a következő fordulóban a spanyol CNA Barceloneta vendége lesz február 8-án.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

B csoport:

ZF-Eger – Hannover (német) 10-7 (5-4, 2-0, 1-1, 2-2)
Gól: Erdélyi 4, Hosnyánszky 3, Kovács Gergő 3, ill. Darko Brguljan 3, Radovics 2, Corusics, Szekulics.

Az állás: 1. Pro Recco 12 pont, 2. Jug Dubrovnik 7, 3. ZF-Eger 6, 4. CNA Barceloneta 5, 5. Hannover 2, 6. Partizan Beograd 1

Budapest, 2017. január 18. Kovács Gábor (b), az OSC és Alessandro Nora, a Brescia játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának negyedik fordulójában játszott A-Híd OSC-Újbuda – Brescia mérkőzésen a Nyéki Imre Uszodában 2017. január 18-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Kovács Gábor (b), az OSC és Alessandro Nora, a Brescia játékosa a Nyéki Imre Uszodában. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az OSC döntetlenre végzett a Bresciával

Az OSC-nek és olasz vendégének egyformán rendkívül fontos volt a szerda esti összecsapás, merthogy nagy valószínűséggel e két csapat egyike végez majd a hatosban még továbbjutást érő helyen, miután várhatóan a Szolnoké – amely a Final Six, vagyis a hatos döntő házigazdájaként a torna automatikus résztvevője – és a görög Olympiakoszé lesz a csoportban az első két hely.

A magyar és az olasz csapat a BL második selejtezőkörében már találkozott, s akkor 11-11-re végzett egymással. A mostani meccsen az olasz bajnokság ezüstérmese gyengén kezdett a hazai ob I-ben legutóbb bronzérmes újbudaiak ellen, a házigazdák a vezetés megszerzése után háromgólos (4-1) előnyre tettek szert.

A 4-2-es első negyed után a másodikban egyetlen találat sem esett, a harmadikban viszont a Brescia előbb közelebb jött az OSC-hez (4-3), majd utol is érte (5-5).

A befejező nyolc percben az OSC legjobbjának, a triplázó Salamon Ferencnek köszönhetően visszavette a vezetést (6-5), bő két perccel a vége előtt azonban már az olaszok álltak jobban (6-7). 43 másodperc volt hátra, amikor Bátori Bence egyenlített, s maradt is a 7-7-es döntetlen, így azonos eséllyel folytatódik a két csapat között a rivalizálás a jobb csoporthelyezésért.

A következő játéknapon, február 8-án az OSC Athénban az Olympiakosszal találkozik.

„Nem rossz a döntetlen, mert életben maradtunk, ahhoz képest jó, hogy a végjátékban közel voltunk a vereséghez. Egy idő után a támadásaink elhaltak, pedig a hét kapott gól jó teljesítmény hátul. Nagyon keveset tudtunk megjátszani a centereinket, ehhez több energiára van szükség, hogy emberelőnyöket tudjunk kiharcolni” – mondta Vincze Balázs a lefújást követően.

A csoport:

A-Híd-OSC-Újbuda – AN Bresca 7–7 (4–2, 0–0, 1–3, 2–2)
Gól: Salamon F. 3, Bátori 2, Zalánki, Nagy Á. ill. Paszkovics 2, Randjelovics 2, C. Presciutti, N. Presciutti, Bertoli.

Érvényesítette a papírformát a Szolnok

Cseh Sándor együttese két győzelemmel és egy döntetlennel a második helyen állt – a görög Olympiakoszéval megegyező pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel – a szerdai összecsapás előtt, míg a francia csapat pont nélkül utolsóként érkezett.

Ennek megfelelően is alakult a mérkőzés, amely már a második negyedben eldőlt, miután a Szolnok ezt a szakaszt 7-0-ra nyerte meg. 10-1-ről indult a harmadik nyolc perc, s bár a találkozó második felében már nem volt akkora a különbség, mint az elsőben, így is tovább nőtt a magyar csapat előnye.

„Év eleje van, a naptári évben ez volt a második meccsünk. Az út elején vagyunk. Megfelelő alázattal álltunk oda a meccshez, magabiztosan húztuk be” – értékelt Vámos Márton.

Cseh Sándor vezetőedző így fogalmazott: „Harcos volt a Nizza, fizikálisan, úszásban nem volt rosszul felkészítve. Mi nagyon keményen játszottunk, felőrültük őket. Elégedett lehetek, mert komolyan vették a játékosok végig a mérkőzést.”

A Szolnok legközelebb február 8-án a berlini Spandauval csap majd össze.

Szolnoki Dózsa-Közgép – Olympic Nice 17–4 (3–1, 7–0, 4–2, 3–1)
Gól: Vámos 3, Alekszics 3, Younger 3, Varga Dénes 3, Fülöp 2, Mezei, Prlainovics, Kis G., ill. Laversanne 3, Izdinksy.

Forrás: MTI/waterpolo.hu