Háromgólos előnyben az FTC-Green Collect

A Ferencváros saját közönsége előtt 32-29-re legyőzte a szlovák Tatran Presovot a férfi kézilabda Európa-kupa negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

Imre Bence
Imre Bence, az FTC-Green Collect (j) és Igor Chupryna, a Tatran Presov játékosa a férfi kézilabda Európa-kupa negyeddöntőjében játszott FTC-Green Collect – Tatran Presov első mérkőzésen a budapesti Elek Gyula Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Prainer Viktor, Ónodi-Jánoskúti Máté és Kovacsics Péter hiányzott a keretből a fővárosiaknál, akik jól kezdték a találkozót, hamar 6-3-as előnyre tettek szert. A 19. percre fordulva már öt góllal vezetett (11-6) Pásztor István vezetőedző együttese, innen tudott két találatra felzárkózni szünetig a szlovák élvonalban százszázalékos teljesítménnyel listavezető vendég gárda.

Füzi Dániel a második félidő elején piros lapot kapott, ennek ellenére tizenkét perccel a szünet után már négy találat volt a házigazda előnye (24-20), a záró tíz percnek pedig ötgólos különbséggel vágtak neki a felek (28-23). A hullámzó utolsó percekben ebből hármat tudott megőrizni a budapesti alakulat. A dudaszó után kisebb kakaskodás alakult ki a csapatok között, ám nem fajult el a feszült szituáció.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Imre Bence kilenc, míg Bognár Alex hat gólt szerzett. A vendégektől Lukas Urban hétszer volt eredményes. A hazaiak kapujában Borbély Ádám 12 lövést védett.

Férfi kézilabda Európa-kupa

Negyeddöntő, 1. mérkőzés:

FTC-Green Collect – Tatran Presov (szlovák) 32-29 (17-15)
FTC:
Borbély, Győri (kapusok), Balogh 1, Bognár 6, Bujdosó, Csörgő, Debreczeni 1, Fülöp, Füzi 2, Imre 9 (2), Lékai 4, Mikita 2, Nagy 5, Pető 1, Pordán, Szepesi 1.
Eperjes: Chupryna, Cvitkovic (kapusok), Barros, Davidovic 6, Fenár 2, Hernández 2 (1), Hozman, Kasatkin 4, Khaian 2, Kovács 1, Kravcák, Mital 1, Recicár, Sako 4, Urbán 7.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Eperjesen.

CS Minaur Baia Mare (román) – Bregenz Handball (osztrák) 37-31 (17-14)
Olympiacos SFP (görög) – MRK Krka (szlovén) 31-26 (16-13)