Háromgólos győzelem San Marinóban

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-s győzelmet aratott vasárnap San Marino vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport

Marco Rossi hét helyen változtatott a lengyelek elleni összeállításon, csak Orbán Willi, Szalai Attila, Sallai Roland és Szalai Ádám maradt a három nappal ezelőtt kezdőcsapatból. A kapuban Dibusz Dénes kezdett, a védelemben Botka Endre volt az új ember, a két szélen Nego Loic és Varga Kevin szerepelt, a középpályán pedig Sigér Dávid, Gazdag Dániel és Cseri Tamás kapott helyet.

Ahogyan az várható volt, a magyar válogatott lépett fel kezdeményező játékkal, már az első percekben a tizanhatosukra szorítottuk az ellenfelet, az első gólunkra 13. percet kellett várni. Ekkor Sallai Rolanddal szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Szalai Ádám magabiztosan értékesítette (0-1).

Érdekesség, hogy 2014 óta ez volt az első büntető, amit a magyar válogatott elvégezhetett. A 20. percben ismét büntetőhöz jutottunk, ezúttal egy kezezés után, ami Sallai Roland szabadrúgása után történt. A büntetőt Sallai végezte el, de a jobb alsó sarokra helyezett lövését Benedettini kapus szögletre tolta.

A folytatásban is nagy mezőnyfölényben játszott a magyar csapat, de kevés lehetőséget sikerült kidolgozni a tömörülő védők között, támadásban kissé akadozott a gépezet. A San Marinó-iak támadásaitól nem kellett tartani, egyszer-egyszer eljutottak ugyan a tizenhatosunk közelébe, de veszélyt nem jelentettek a kapunkra.

Marco Rossi nem lehetett elégedett a mutatott játékkal, legalábbis erre utal, hogy a közel nyolcvan százalékos labdabirtoklási fölény, és a tizenegy kapura lövés ellenére szünetben kettőt is cserélt: Nego és Cseri helyére Kalmár Zsolt és Nikolics Nemanja érkezett. A második félidő első nagy lehetősége Szalai Ádám előtt adódott, lövését bravúrral ütötte szögletre Benedettini. Ezt követően azonban az első félidei képet láthattuk, a hazaiak megszállták a tizenhatosuk előterét, a mieink pedig igyekezték eljuttatni a labdát a kapu előtt helyezkedő támadókhoz.

A félidő közepéhez közeledve Kleinheisler László is beállt, és nem sokkal később ígéretes helyzetbe került, de nem talált kaput Kalmár beívelése után. A 71. percben megdupláztuk az előnyünket, Botka Endre jobb oldali beadása után Sallai Roland az ötös bal oldalánál érkezett, és fejelt a kapus fölött a kapu túlsó oldalába.

A 83. percben a gólvonalról mentettek a házigazdák, majd a kapusuk védett kettőt, majd újoncot avatott a magyar válogatott, Géresi Krisztián érkezett Szalai Ádám helyére. A 86. percben Nikoliccsal szemben szabálytalankodtak a hazai 16-oson belül, a játékvezető befújta a harmadik büntetőnket is, amelyet a sértett magabiztosan értékesített, a léc alá bombázta a labdát (0-3).

Ezzel a góllal kialakult a végeredmény, a magyar válogatott 3-0-s sikerrel szerezte meg sorozatbeli első győzelmét, amelyet három nap múlva követhet újabb siker, amennyiben szerdán győzni tudunk Andorrában.

A magyar válogatott mostani sikerével ötből ötödször múlta felül San Marinót, amely most sem úszta meg háromgólos különbség alatt.

Európai vb-selejtezők, I csoport, 2. forduló:

San Marino-Magyarország 0-3 (0-1)
Serravalle, zárt kapus, v.: Nicholas Walsh (skót)
Gól: Szalai Á. (13., 11-esből), Sallai (71.), Nikolics (88., 11-esből)
San Marino: Elia Benedettini – Manuel Battistini, Filippo Fabbri, Cristian Brolli, Dante Rossi, Mirko Palazzi – Lorenzo Lunadei (Kevin Zonzini, 53.), Enrico Golinucci, Marcello Mularoni – Nicola Nanni (Jose Hirsch, 80.), Filippo Berardi (Marco Bernardi, 80.)
Magyarország: Dibusz Dénes – Botka Endre, Willi Orbán, Szalai Attila – Nego Loic (Kalmár Zsolt, a szünetben), Gazdag Dániel (Kleinheisler László, 62.), Sigér Dávid, Cseri Tamás (Nikolics Nemanja, a szünetben), Varga Kevin (Varga Roland, 72.) – Sallai Roland, Szalai Ádám (Géresi Krisztián, 85.)

A csoportban a lengyelekkel holtversenyben második helyen álló magyarok szerdán Andorra vendégei lesznek

Forrás: MLSZ/MTI