Háromgólos hátrányból fordított a DVTK

A DVTK Jegesmedvék négymeccses vereségi sorozatát szakította meg a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján, miután 6-4-re nyert Érsekújváron. Az Erste Ligában az UTE legyőzte a Titánokat, a Ferencváros kikapott Csíkszeredán.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, már a második percben emberelőnybe kerültek, ami során Bajtek volt eredményes egy kipattanó korongból (1-0).

A 15. percben, amikor Stupka egy szépen kijátszott akció végén volt eredményes (2-0).

A második harmad Galanisz kimaradt szólójával indult, majd a következő cserében három gólosra nőtt a hazai előny. Egy létszámfölényes támadást Dlugos zárt le góllal (3-0). Másfél perccel később újabb vendég emberelőny következett, ami meghozta szépítő találatot, Galanisz szép mozdulattal ért bele Ross kékvonalról eleresztett lövésébe (3-1).

A 26. percben Jurik okozott vérző sérülést Kiss Dánielnek, aki szerencsére később folytatni tudta a játékot. Ezt az előnyt még nem sikerült kihasználni, nem úgy mint a következőt, amikor Francis Beauvillier lőtt hatalmas gólt kapásból (3-2). Egy perc múlva már az egyenlítés is sikerült, egy végigjátszott akció végén Magosi lőtt a kapuba (3-3).

A harmadik harmadban folytatta a támadások sorozatát a piros mezes miskolci csapat és Láda kékvonalas lövése után a kapuvasról a hálóba jutott a korong (3-4).

A hazaiak több létszámfölényt is kihasználatlanul hagytak, de a hajrában mégis sikerült egyenlíteniük némileg váratlanul. Mikus az alapvonal közelében ért bele egy lövésbe a korong pedig éles szögből a felső sarokba jutott (4-4). Két perccel a rendes játékidő vége előtt Ross arcát találta el egy hazai játékos az ütőjével, az emberelőnyt pedig a sértett váltotta gólra, aki a kékvonalról lőtt nagy gólt (4-5). A gólnál a hazaiak edzője challenge-et kért, de hiába rövid videózás után megadták a találatot a játékvezetők. Ezt követően a hazaiak kapuslehozatallal próbálkoztak, ami alatt Beach volt eredményes és beállította a szórakoztató és izgalmas mérkőzés végeredményét (4-6).

Marcel Rodman, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „A hazaiak jobban kezdték a meccset, mi csak az első gólunk után kezdtünk el megfelelően játszani. A meccs felétől a megfelelő energiaszinten játszottunk, ütköztünk, kapuralőttünk, ennek köszönhetően néha a szerencse is mellénk állt. Háromgólos hátrányból visszajönni csak karakteres csapatok tudnak, ezért külön boldog vagyok.  Köszönjük a szurkolóink támogatását, akik elkísértek minket erre a hosszú útra is!”

Tipsport Liga:

HC Nové Zámky (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 4-6 (2-0, 1-3, 1-3)
Gól: Bajtek (4.), Stupka (16.), Dlugos (24.), Pospisil (56.), ill. Galanisz (26., 42.), Beauvillier (33.), Magosi (34.), Ross (59.), Beach (60.)

HKM Zvolen (szlovák)-MAC Újbuda 5-1 (2-1, 3-0, 0-0)
Gól: K. Bonis (5., 25., mindkettőt emberelőnyben), B. Mraz (16.), M. Preisinger (30.), J. Kolenic (40.), ill.  Bodó Christopher (2.)

Az UTE legyőzte a Titánokat, a Ferencváros kikapott Csíkszeredán

Az Újpest 4-2-es sikert aratott a Fehérvári Titánok vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A Titánok sorozatban megnyert három találkozó után kaptak ki újra.

A címvédő Ferencváros 5-2-es vereséget szenvedett a legutóbb döntős Csíkszereda otthonában.

A budapesti zöld-fehérek sorozatban megnyert három találkozó után kaptak ki újra. A Csíkszereda a Brassó hétfői idegenbeli legyőzése után (4-0) ismét magabiztosan diadalmaskodott.

A Vasas az első harmadot követően még egygólos hátrányban volt Gyergyószentmiklóson, mégis sikerrel távozott.

Erste Liga:

Fehérvári Titánok-UTE 2-4 (1-3, 1-0, 0-1)
Gól: Mihály Ákos (2., 30. emberelőnyben), ill. Jared Brown (11.), Benk András (16.), Ladislav Sikorcin (19.), Onoga Mátyás (43.),

Hokiklub Budapest-DEAC 3-6 (1-1, 1-2, 1-3)
Gól: Kristoffer Philqvist (16., emberelőnyben), Lőczi Árpád (30.), Szűcs István Gábor (51., emberelőnyben), ill. Sági Martin (11., emberelőnyben), Jakub Izacky (29.), David Rutherford (34.), Berta Ákos (55., emberelőnyben, 60.), Hári Norbert (56., emberelőnyben)

Sport Club Csíkszereda (román) – FTC-Telekom 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)
Gól: Mecze Tihamér (12., emberelőnyben), Bíró Tamás (26.), Rodney Pelley (36.), Denis Kulyash (39., emberelőnyben), Salló Alpár (59.), ill. Tóth Adrián (33., emberelőnyben), Anssi Rantanen (51.)

Gyergyói HK (román) – Schiller-Vasas HC 2-4 (1-0, 0-2, 1-2)
Gól: Csibi Ferenc (2.), Sára Tibor (60.), ill. Turbucz Martin (24., emberelőnyben), Ingelis Ákos (32.), Csiki Attila (54.), Rafaj Attila (58.)

Tovább tart a Fehérvár rossz sorozata

A Fehérvár sorozatban ötödik mérkőzését vesztette el az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában, miután pénteken 4-0-ra kikapott Linzben.

A székesfehérvári együttes így változatlanul tizedik, utolsó előtti a tabellán.

A találkozó a jégkészítő gép meghibásodása miatt mintegy húsz perces csúszással kezdődött.