Háromgólos hátrányból nyert a MAC

A MAC HKB Újbuda 1-4-ről fordítva 5-4-re legyőzte a vendég Gyergyói HK-t a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szombati játéknapján.

Silló Arnold és Marc Asutin Stevens. Fotó: Mudra László – HIHF

A hazaiak szereztek vezetést, ám gyorsan jött az egyenlítés. A második harmadban tíz perc alatt 4-1-re ellépett az erdélyi alakulat, de a második szünet előtt felzárkózott a MAC, amely aztán a záró játékrész derekán 28 másodperc alatt két komoly védelmi hibát kihasználva fordított, és végül otthon tartotta a fontos három pontot.

Tóth Richárd (MAC) ütötte az egyenlítő találatot

„Nagyon vártam a mérkőzést, hiszen 3 hete nem játszottam meccset. Nem mondom, hogy életem legkönnyebb 3 hete volt ez az előző, mivel állandóan kezelésekre jártam, hogy vissza tudjak térni. Próbáltam felvenni a tempót a srácokkal, remélem ez többé-kevésbé sikerült. A meccsről annyit szeretnék mondani, hogy nagyon nagy csapat meló volt ez, hogy 4-1 után fel tudtunk állni. Nem is az, hogy felálltunk, hanem kiegyenlítettünk és be is tudtuk húzni a mérkőzést rendes játékidőn belül.”

Akcióban Tóth Richárd és Molnár Bálint. Fotó: Mudra László – HIHF

Kangyal Balázs, a MAC vezetőedzője

„Összességében elveszítettük ott a fonalat, az eleje nem egészen úgy indult, ahogy szerettük volna, aztán egész jó dolgok történtek. Kaptuk azokat a gólokat, óriási hibákat vétettünk és sokkal jobban játszott abban a periódusban a Gyergyó. Ez meg is látszott az eredményen. Utána történt valami, előhúztunk valamit a tarsolyból. Én azt mondom, hogy valahogy elkezdtünk dolgozni, együtt, közösen és végigtekertük a maradék időt, ami még volt. Lám, ez most arra volt elég, hogy nyerjünk egy góllal. Az előző meccsen szerintem jobban játszottunk, amikor kikaptunk a büntetőkkel mint most, de most valami olyan maradandót alkottunk, ami ennek a szezonnak a legkedvesebb pillanata volt számomra és az eddig elvégzett munkának egy visszaigazolása, úgyhogy tiszta szívemből gratulálok a játékosaimnak.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

„A mérkőzésben egy fordulat volt, az ellenfél vissza tudott jönni 4-1-ről, megérdemelten. Sajnos ott 4-1-nél azt a maradék időt nagyon kényelmesen oldottuk meg, és egyre szűkült a harmadik harmad végén, levettük a gázról a lábunkat, az ellenfél nem, nyomta tovább. Megérdemelten kiegyenlített majd meg is szerezte a győztes gólt. Nagy tanulsága annak, hogy 4-1-nél is ugyanolyan feszesen kell tovább hokizni, ahogy addig tettük. Kevesebb helyzetből eredményesebbek voltunk, mint az ellenfél, dolgoztunk és azt hittük, hogy ez eldőlt. És ugye hatvan percig játszák ezt a sportot, esetleg egy plusz 5 percet rá szoktak tenni. Ma sajnos erre szolgáltunk rá, azért mert elkényelmesedtünk. Egész más volt a frekvenciája a játékunknak az 5. bekapott gól után. Elképzelhető, hogy ez a 9 győzelem hozta ezt, hogy „majd úgyis megoldjuk”, ugye majdnem egy hónapja nem kaptunk ki. Ez benne van, jó tanulás volt, egy jó csapattól kaptunk ki, úgyhogy gratulálok nekik, mert megdolgoztak érte. Mi pedig gyakorolunk hétfőre.”

A DVTK Jegesmedvék csapata 2-0-ra kikapott a vendég DEAC-tól

Két rossz formában lévő gárda találkozott Miskolcon, a játéknap előtt a DVTK sorozatban tíz vereségnél járt, míg a Debrecen az elmúlt hét meccséből csak egyet tudott megnyerni. A találkozó első harmada alig hozott izgalmakat, és a folytatásban hiába volt sok kapura lövés, ezek szinte semmi veszélyt nem jelentettek.

A harmadik játékrész derekán óriási helyzetet hagyott ki a DEAC, de Duschek Dávid ekkor még nagyot védett, majd ezt követően – csapata emberhátránya alatt – már verve volt: Hugo Turcotte kerülte meg kapuját, és a csatár behúzta a korongot a gólvonal mögé.

A hajrában lehozta kapusát a DVTK, de nem járt sikerrel, újabb gólt kapott. Tokaji Viktor vezetőedző csapata egész októberben nem tudott nyerni, az utóbbi hat összecsapásán csupán ötször volt eredményes, a 11 meccses vereségszériában pedig 14-42 a gólkülönbsége.

Erste Liga:

MAC HKB Újbuda-Gyergyói HK 5-4 (1-1, 2-3, 2-0)
Trevor John Gooch (13.), Keegan Dansereau (34.), Tóth Gergely (39., emberelőnyben), Tóth Richárd (53.), Marc Austin Stevens (53.), ill. Bodó Christopher (15., 33.), Vincze Péter (22., emberelőnyben), Fejes Nándor (32.),

DVTK Jegesmedvék-DEAC 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)
Hugo Turcotte (50., emberelőnyben), Rastislav Spirko (60.)

Fehérvári győzelem Dornbirnban

A Fehérvár AV19 csapata végig vezetett és magabiztosan győzött a Dornbirn Bulldogs otthonában az osztrák jégkorongliga alapszakaszának szombati játéknapján.

A Fehérvár tíz győzelemmel és öt vereséggel a tabella második helyén áll.

Dornbirn Bulldogs (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 5-8 (1-3, 3-5, 1-0)