Harry Kane ismét lecsapott, előzött a Spurs

Harry Kane_440A Tottenham Hotspur mindössze 21 éves csatára a Chelsea és a West Bromwich Albion elleni dupla után két gólt szerzett az Arsenal ellen is.

A londoni rangadón már a 11. percben vezetést szereztek az Ágyúsok, Welbeck jobb oldali beadását Olivier Giorud tette tovább az érkező Mesut Özil pedig ballal, kapásból helyezte a kapu bal oldalába (0-1).

A hátrány ellenére Mauricio Pochettino a szünetben sem cserélt, a Tottenham Hotspur argentin trénere bízott kezdőcsapatában. Az 56. percben Erik Lamela kitűnően tekerte be a labdát szögletből az Arsenal kapuja elé, a fejest Ospina még kivédte, ám a kipattanót Harry Kane vágta a hálóba (1-1).

Az egyenlítés után Arsene Wenger változtatott, Cazorla helyére Tomas Rosicky-t állította be, míg Welbecket Theo Walcott váltotta. A hazaiaknál Dembelét váltotta Nacer Chadli.

A 86. percben az algériai Bentaleb keresztlabdáját Kane nem levette, hanem 10 méterről a kaputól távolodva a jobb felső sarokba fejelte egy „stukkoló” mozdulattal (2-1). A Kane-t fogó Koscileny ugyanúgy csak nézője volt az eseménynek, mint a White Hart Lane több, mint 35 ezer szurkolója.

Harry Kane az elmúlt kilenc bajnoki mérkőzésen tíz gólt szerzett, csak a Manchester United és a Sunderland ellen nem talált be. Győzelmével a Tottenham Hotspur egy ponttal megelőzte az Arsenalt.

A listavezető Chelsea 2-1-re nyert az Aston Villa otthonában, míg a londoniakat üldöző Manchester City csak a 90. percben mentett pontot hazai pályán a Hull City ellen. Az Etihad-stadionban a 35. percben