Hat gól sem volt elég a győzelemhez a Fehérvárnak

A Fehérvár AV19 csapata hosszabbításos mérkőzésen 7-6-ra kikapott a vendég Graz együttesétől az osztrák jégkorongligában (EBEL).

A keddi találkozón végig a magyar csapatnak kellett futnia az eredmény után, ám hiába állt már háromgólos hátrányban is, az 56. percre utolérte ellenfelét, a hosszabbításban viszont újra az osztrák csapat volt eredményes.

A ráadás első percében egyik fél sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani, majd négy a három elleni játék következett egy grazi kiállítás után. Az előnyben először Glenn passzolt Hári elé, de a csatár nem találta el a kaput, majd Sarauer és Koskiranta is próbálkozott, gól azonban ekkor sem született. A hosszabbítás vége előtt fél perccel az éllovas támadhatott, Matthew Caito pedig beállította a mérkőzés végeredményét (6-7).

EBEL:

Fehérvár AV19-Moser Medical Graz99ers 6-7 (1-2, 4-4, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Kóger Dániel (10., 37. – mindkettőt emberelőnyben), Andrew Sarauer (25.), Michael Caruso (28.), Hári János (40., 56.), ill. Curtis Hamilton (2., 19.), Yellow Horn (22.), Ken Ograjensek (27.), Matt Grabowsky (32., emberhátrányban), Daniel Oberkofler (35., emberelőnyben), Matthew Caito (64.)