Hatgólos magyar győzelem Dél-Korea ellen

A magyar női kézilabda-válogatott 31-25-re legyőzte a házigazda Koreai Köztársaság csapatát a Szöulban zajló Premiere4 Kupa nemzetközi felkészülési torna második fordulójában.

Kovacsics Anikó

Pénteken, az olimpiai bajnok oroszok elleni vereség után Kim Rasmussen szövetségi kapitány kifogásolta, hogy csapata rosszul kezdte mindkét félidőt. Ezúttal nem volt ilyen probléma, a meccs elején a magyarok vezettek, ám a folytatásban előbb támadásban, majd védekezésben is visszaesett a teljesítményük. A dán edző kétgólos hátrányban (7-9) időt kért, cserékkel is próbálkozott, ezek hatására együttese újra lendületbe jött és fordított (13-10).

A magyarok a továbbiakban is nehezen boldogultak az ázsiai csapatokra jellemző mozgékony, gyors játékkal, de a szünetig megőriztek egy találatot az előnyükből.

A második felvonás elején ragyogó védekezésére és Kiss Éva, majd Bíró Blanka védéseire alapozva növelte ismét a különbséget a válogatott, amely több mint 13 percig nem kapott gólt (20-13). A magyarok ezután is magabiztosan kézilabdáztak, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, és mivel felvették a koreaiak tempóját, sok gólt dobtak gyors akciók végén. A csapat többször is vezetett nyolc találattal, végül hattal győzte le a házigazdákat.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: „Nem kezdtük jól a mérkőzést, de utána felzárkóztunk, védekezésben is jól dolgoztak a lányok, ennek örülhetünk. Több játékos még küzd az időeltolódás okozta fáradtsággal, ők nehezebben mozogtak, de ez javulni fog. Sokat cseréltünk, mindenki lehetőséget kapott. Triffa Ágnes jó teljesítményt nyújtott a rá jutó húsz percben, Vámos Petra is bátran, jól oldotta meg feladatát és Tomori Zsuzsi is jó teljesítményt nyújtott, támadásban is. Amiben javulnunk kell, az a visszarendeződés, mert túl sok könnyű gólt ajándékoztunk az oroszoknak, és egyik félidőt sem kezdtük jól, erre is figyelnünk kell, de ezek a felkészülési mérkőzések éppen azt szolgálják, hogy gyakoroljunk.”

A két csapat 25. egymás elleni mérkőzésén a magyarok – 11 vereség és két döntetlen mellett – 12. alkalommal nyertek.

Premiere4 Kupa, 2. forduló:

Magyarország-Koreai Köztársaság 31-25 (14-13)
Magyarország: Bíró (2), Faluvégi 3, Háfra 5, Kiss, Kiss, Klujber 4 (3), Kovács 7, Kovacsics 2, Lukács, Márton 2, Pásztor 2, Schatzl 3, Szabó, Tomori, Tóth 2, Tóvizi, Triffa, Vámos 1.
Dél-Korea: Choi 2, Han, Jo, Jung, Kang, Kim, Kim, Kim, Kwon 1, Lee 7 (1), Moon, Park, Ryu 6, Shin 1, Sim 1, Song 5 (5), Won, Yu 2.

Oroszország-Szerbia 43-25 (21-11)

A magyar válogatott hétfőn Szerbia együttese ellen zárja a felkészülési tornát, a Japánban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon pedig jövő szombaton Kazahsztán csapata ellen kezdi meg szereplését.

Forrás: MKSZ/MTI