Hatvan gólos döntetlen Békéscsabán és Érden is

Az Érd-Kisvárda mérkőzés után két órával a Békéscsaba-Alba Fehérvár találkozó is 30-30-as döntetlennel zárult a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Kiss-Walfisch Mercédesz 11 gólt szerzett

Érden a 15. percben a vendégek még 9-7-re vezettek, ezt követően azonban az Érd egy 12-0-s sorozatot produkált, és úgy tűnt, a szünetre eldöntötte a mérkőzést (19-10).

A második félidőben azonban a szabolcsiak 12 perc alatt visszazárkóztak egy gólra, majd egyenlítettek (23-23), és egy perccel a vége előtt ismét vezettek. Már csak 12 másodperc volt hátra, amikor a hazaiak egyenlítettek, több gól pedig már nem született.

A mezőny legeredményesebb játékosa az érdi Kiss-Walfisch Mercédesz volt 11 góllal.

A mezőny legeredményesebb játékosa kilenc góllal a sereghajtó csabaiakat erősítő Tamara Radojevic volt, aki öt másodperccel a vége előtt dobta a pontszerzést jelentő gólt.

Női kézilabda NB I, 22. forduló:

Érd HC – Kisvárda Master Good SE 30-30 (19-10)
Érd: Győrffy, Györkös (kapusok), Abilda, Csáki, Fekete 2, Horváth, Király 6, Kiss, Kiss-Walfisch 11 (2), Kóka, Kovács, Landi, Mód 1, Paróczy 4, Szabó 4, Sztankovics 2.
Kisvárda: Leskóczi, Mátéfi, Pásztor (kapusok), Bacenkova, Bouti, Dombi, Dombi 4, Habánková 5, Mészáros-Mihálffy 3, Milosevic 1, Siska 6, Soltész, Szabó 5, Termány 1, Udvardi 5 (1), Zavaczki.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE– Alba Fehérvár KC 30-30 (15-17)
Békéscsaba: Csizmadia, Mistina, Szabó (kapusok), Agbaba 4, Andróczki 5, Bucsi, Csepregi, Giricz 3, Iván 2, Kukely 6, Kukely, Mitrovic 1, Petika, Radojevic 9 (3), Szabó, Török.
Fehérvár: Dányi, Pijevic, Tóth (kapusok), Afentaler 2, Bardi 6, Boldizsár 2, Gerháth 2, Háfra, Rózsás, Szabó-Májer, Szarka 4, Temes 1, Töpfner 6, Triscsuk 7 (3), Utasi, Varga.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 – 1 764-436 40 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 20 – 1 723-482 40
3. Váci NKSE 21 15 – 6 634-598 30
4. MTK Budapest 21 14 2 5 657-640 30
5. Motherson Mosonmagyaróvár 20 14 – 6 575-539 28
6. DVSC Schaeffler 20 13 1 6 608-533 27
7. Siófok KC 21 13 – 8 648-581 26
8. Alba Fehérvár KC 21 7 1 13 557-658 15