Hatvan méterről kapott potyagólt Dibusz Dénes

A Ferencvárosi TC egyetlen, de nem akármilyen góllal kapott ki Felcsúton a Puskás Akadémia Fc vendégeként.

Fotó: Döme László Balázs/pfla.hu

A találkozó előtt főhetett Benczés Miklós feje, ugyanis sérülés vagy betegség miatt öt játékosára nem számíthatott. Először léphetett pályára viszont a PAFC színeiben NB I-es meccsen a saját nevelésű Szolnoki Roland.

A nagyobb helyzeteket a 10. perc környékére tartogatta a két csapat, előbb egy Petrjak által visszafejelt labdát küldött ziccerben a kapufölé Varga Roland, majd Mioc ugorhatott egyedül ki a balösszekötő helyén, de lövését blokkolta a bevetődő Blazic.

A 14. percben aztán minden addiginál nagyobb sansz adódott a hazaiak előtt: Arabuli a kissé határozatlan Julian Koch mellett lövőhelyzetbe „biciklizte” magát, majd telibe lőtte a jobb kapufát.

Hat perccel később Böde Dániel fejelt a felső lécre, de ami ezután történt, az minden képzeletet felülmúlt: Hegedűs János végezhetett el szabadrúgást a mi Puskás Akadémia téfeléről. Hegedűs a kezdőkör vonaláról, és a kint álló Dibusz fölött gyönyörűen ívelt a kapuba (1–0).

A 33. percben egy bal oldali labdaszerzést követően Balogh Balázs nagyszerűen centerezett Urblík József elé, az ő lövését Leandro blokkolta, a kipattanóból Balogh ismételhetett, ám a kapuba tartó lövést óriási bravúrral ütötte ki Dibusz.

A Fradiból a játékrész végéig Böde és Varga Roland is veszélyeztetett.

A 65. percben Böde Dániel második kapufája is „megjött”, ez alkalommal Lovrencsics Gergő jobb oldali beadását bólintotta a felső lécre. Tíz perccel később a pazarul futballozó Mioc lőhetett volna gólt Ján Vlasko harcos labdaszerzése után, de megpattanó lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot.

Az utolsó tíz percben előbb Petrjak veszélyes lövése suhant el a hosszú sarok mellett, majd a hosszabbításban Loverencsics durrantott a kapu fölé.