Hatvan perc után összecsuklott az U21-es válogatott

Hatvan percig hősiesen helyt állt az ezer sebből vérző magyar válogatott Németország ellen, majd a 61. és a 73. perc között kapott három góllal kikapott az első mérkőzésén a részben hazai rendezésű U21-es Európa-bajnokságon. Folytatás szombaton a románok ellen.

Szőke Adrián (10) „nem tudott kibontakozni” (fotó: Nemzeti Sport, Szabó Miklós)

Az 1996-ban Európa-bajnokságot nyert csatár, Stefan Kuntz vezette Németország ellen kezdte meg szereplését a magyar válogatott a részben hazai rendezésű U21-es Európa-bajnokságon. Gera Zolán csapatából nyolc ember esett ki a felkészülési időszak alatt sérülés, illetve koronavírusos betegség miatt, az 1998. január elseje után született játékosokat lehetett nevezni a tornára, a sok hiányzó miatt a magyar szakmai stáb fiatalokkal, jórészt 2000-ben és két, 2002-ben született labdarúgóval töltötte fel a keretet.

Nyomasztó volt a németek labdabirtoklási fölénye, igaz, Kuntz csapatának nem volt kaput eltaláló lövése. A szünet után sem sokat változott a felállás, nyomasztó német fölényben telt az idő. A fáradó magyar játékosok, Szőke Adrián után Kiss Tamás is begyűjtött egy-egy sárga lapot. A 61. és 73. perc között, tizenkét perc alatt három gólt kapott Gera Zoltán csapata, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Hatvan percig bírta a nyomást, de utána 12 perc alatt összecsuklott a magyar válogatott legközelebb szombaton, Románia ellen játszik az U21-es Eb-n.

U21-es labdarúgó Európa-bajnokság, csoportmérkőzés: Magyarország–Németország 0-3, gólszerző: Nmecha (61.), Baku (66., 73.), a csoport másik találkozóján: Románia–Hollandia 1-1. A csoport állása: 1. Németország 3 pont, 2. Románia 1, 3. Hollandia 1, 4. Magyarország 0. .

Szombaton Magyarország–Románia (tv: 18.00, M4 Sport) és Németoszág–Hollandia (18.00) mérkőzést rendeznek az U21-es Eb A-csoportjában.