Hazai döntetlennel negyeddöntős a Veszprém

A Telekom Veszprém negyeddöntőbe jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel házigazdaként 31-31-es döntetlent játszott az északmacedón Vardar Szkopjéval a rájátszás első fordulójának szerdai visszavágóján, és 61-53-as összesítéssel megnyerte a párharcot.

A veszprémi Jorge Maqueda (b) és az északmacedón csapatban játszó Guy Olivier Nyokas Zalamou a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján játszott Telekom Veszprém – HC Vardar 1961 mérkőzésen. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazaiak keretéből csak Dejan Manaszkov hiányzott. Csapatát nem tette kényelmessé az első meccsen megszerzett jelentős előny, a szerdai találkozót is nagy iramban, eredményesen kezdte (6-3). A vendégek nem adták fel, de a Veszprém remekül védekezett és a labdaszerzések után gyors gólokat szerzett (11-7). Petar Nenadic, majd Lékai Máté irányításával a hazaiak jól használták ki, hogy a Vardarnál nem működött a beálló elleni védekezés, és kiegyensúlyozott játékuknak köszönhetően a szünetben már 18-13-ra vezettek.

Ezúttal a hónapok óta visszafogottabb teljesítményt nyújtó Omar Jahja is hatékonyan lőtt, a házigazdák a második félidőben is magabiztosan őrizték előnyüket, így különféle taktikai variációkat is gyakorolhattak. Az északmacedónok változatlanul jól tartották magukat, így remek edzőpartnernek bizonyultak a Veszprém számára, hiszen a továbbjutás ekkorra már eldőlt.

A negyvenedik perc után némileg megakadt a hazaiak támadójátéka, ezt kihasználva a Vardar egy 5-1-es sorozattal egyenlített, így végül nem kettős vereséggel búcsúzott a BL-től.

A házigazdáknál Omar Jahja hét, Andreas Nilsson öt, a túloldalon Yoel Cuni Morales hat góllal zárt. Vladimir Cupara öt, Rodrigo Corrales három, a vendégeknél Martin Tomovszki hét, Vaszil Gogov nyolc lövést védett.

A két csapat 24. egymás elleni tétmérkőzésén 14 veszprémi győzelem és öt Vardar-siker mellett ötödször született döntetlen.

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője

„Alapvetően jó meccset játszottunk, azonban csak az első félidővel és a továbbjutással lehetek elégedett. Amilyen jól játszottunk Szkopjéban, annyira nem sikerült a mai találkozó. Huszonegy lövést hibáztunk, ami nagyon nagy szám. Előre kell néznünk, mert kiemelten fontos meccsek várnak ránk.”

Ligetvári Patrik: Sikerült három jó félidőt játszani a Vardar ellen

„A mai második felvonással azonban nem vagyok elégedett. Számos helyzetet hagytunk ki, nem jól működött a védekezésünk, amiből tanulnunk kell. A nyolcgólos előnyünk dacára úgy álltam a visszavágóhoz, hogy nyernünk kell, hiszen Veszprémben nem lehet veszíteni. Mindent beleadtam, maximálisan koncentráltam, sajnálom, hogy végül nem sikerült győznünk.”

David Davis, a Vardar vezetőedzője

„Két és fél évet töltöttem itt edzőként, jó szívvel emlékszem az itt töltött időre. Nehéz helyzetben érkeztünk ide, az első félidő sem sikerült, de a srácok nem adták fel. A mai eredménnyel elégedett vagyok, hiszen nem könnyű Veszprémben döntetlent elérni. Mindent köszönök a veszprémi szurkolóknak.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:

Telekom Veszprém-Vardar Szkopje (északmacedón) 31-31 (18-13)
Veszprém:
Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek 1, Ilic 1, Jahja 7, Lauge Schmidt, Lékai 1, Ligetvári 1, Lukács 1, Mahé 4 (2), Marguc 1, Maqueda 1, Nenadics 4 (1), Nilsson 5, Sipos 1, Strlek 3.
Szkopje: Gogov, Tomovszki (kapusok), Czuwara 2, Diallo, Djukics 2, Dodic 2, Gadza, Gyibirov 1, Gyorgyevszkij, Morales 6, K. Nyokas 5, O. Nyokas 3, Sztojlov 2, Taleski 4, Toto 4, Walczak.

Továbbjutott: a Veszprém, 61-53-as összesítéssel.

Az Aalborg HB elleni első meccset május 11-én vagy 12-én játsszák Veszprémben, a visszavágót pedig egy héttel később Dániában.

Forrás: MKSZ/MTI