Hazai döntetlennel rajtolt a Szeged

Fotó: delmagyar.hu

Négy másodperccel a lefújás előtt kapott góllal 28-28-as döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged a vendég német Rhein-Neckar Löwennel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyitófordulójában, vasárnap.

Jó szegedi rajt, 3-1-es hazai vezetés után magára talált a Rhein-Neckar, amely 8-2-es rohammal negyedóra elteltével 9-5-re elhúzott. Időkérés után egy darabig állandósult a különbség, majd amikor újra lendületbe jöttek a szegediek, a németek próbálták rendezni soraikat. A Szeged a gyors támadásainak és a feljavult védekezésének köszönhetően fordított (11-10), és egygólos előnyét meg is őrizte a szünetig.

A fordulást követően rövid ideig még a Tisza-partiak vezettek, ám aztán feljött a német csapat. Hullámzott a játék, hol az egyik, hol a másik gárda kapott el jó periódust és került előnybe.

Az utolsó tíz percben egyre feszültebbé vált a hangulat, szinte nem volt olyan bírói ítélet, melyet valamelyik oldal ne kifogásolt volna. Rossz csere miatt 25-25-nél emberhátrányba került a Rhein-Neckar. Ekkor Sandro Obranovic góljaival, valamint Marin Sego védéseivel 27-25-re meglépett a Szeged, amely így kétgólos előnnyel fordulhatott a záró két és fél percre.

A hajrában a németek gyorsan tudtak válaszolni a gólokra, ezzel együtt a győzelemért támadhatott a hazai együttes. A lövés azonban nem sikerült, az ellentámadásból pedig négy másodperccel a vége előtt betalált a német bajnok.
Így – akárcsak szombaton a Telekom Veszprém – a Szeged is döntetlennel nyitotta a BL 2016/17-es kiírását.

Bajnokok Ligája, B csoport, 1. forduló:

MOL-Pick Szeged – Rhein-Neckar Löwen (német) 28-28 (13-12)
MOL-Pick Szeged: Sego – Sostaric 3/3, Balogh 3, Skube 2, Bánhidi, Gorbok 6, Källman 5. Csere: Thiagus Petrus, Blazevic, Buntic 3, Gaber 2, Bodó 1, Pedro Rodríguez 1, Obranovic 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Rhein-Neckar Löwen: Palicka – Groetzki 5, Petersson, Pekeler 4, Guardiola 1, Du Rietz 3, Sigurdsson 5. Csere: Appelgren (kapus), Schmid 7/2, Baena 2, Reinkind 1. Vezetőedző: Nikolaj Jacobsen.

Kristianstad (svéd) – Vardar Szkopje (macedón) 23-28 (12-15)
Meskov Breszt (fehérorosz) – Kielce (lengyel) 24-29 (14-11)
Celje (szlovén) – PPD Zagreb (horvát) 30-28 (14-13)