Hazai győzelemmel folytatta a második kört az Alba Fehérvár

Lóránt Péter

Lóránt Péter 18 pontig jutott

Az Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Pardubice együttesét a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában. A Körmend hazai pályán 16 ponttal verte a Minszk csapatát.

A fehérváriak az első csoportkörben mindhárom hazai mérkőzésüket megnyerték az EK-ban, majd a második szakasz múlt heti nyitányán a Kolozsvár 92-83-as legyőzésével folytatták remek sorozatukat.

A magyar bajnoki éllovas ezúttal visszafogottan kezdett, a cseh tabella másodikja – amely egy hete az EK-ban 101-66-ra kikapott Franciaországban, a Pau csarnokában – komoly, 15 pontos előnyt hozott össze az első negyed végére. A második szakasz viszont már sokkal jobban sikerült a Dzunics Braniszlav vezetőedző irányította hazaiaknak, akik ugyanilyen különbséggel nyerték ezt a tíz percet, így a mérkőzés felénél 44-44 volt az állás.

A találkozó második fele szorosabb csatát hozott, amelyből végül az Alba Fehérvár került ki győztesen úgy, hogy a végén már nem is volt különösebb izgulnivaló.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. csoportkör, O csoport, 2. forduló:

Alba Fehérvár – Pardubice (cseh) 84-78 (12-27, 32-17, 22-19, 18-15)
Alba: Brandon Taylor 12/3, Edwards 14/3, Shepard 12, Lóránt 18/6, Keller Á. 6. Csere: Farr 16, Burgess 4, Markovics 2, Tóth P.
Pardubice:  L. Autrey 15/6, R. Necas 14/3, Svrdlik 12, J. Wall 6/3, L. Kotas – . Csere: D. Burnett 16, V. Pulpan 10/6, D. Skranc 5/3.
Legtöbb lepattanó: James Farr 14, ill. D. Burnett 9.
Legtöbb assziszt: B. Taylor 8, ill. L. Autrey 5.

Terry Allen a labdával

Körmendi siker a Minszk ellen

A vasiak a második csoportszakasz múlt heti nyitókörében 87-77-re kikaptak Franciaországban, a Nanterre vendégeként. Azon a mérkőzésen mutatkozott be a magyar csapat kispadján a szlovén Gasper Potocnik vezetőedző, aki a horvát Teo Cizmicet váltotta. A Körmend gyorsan kiköszörülte a csorbát, ugyanis szombaton 91-84-re győzött az NB I-ben listavezető Fehérvár csarnokában.

A szerdai találkozón is folytatta az eredményes játékot, már az első negyed végén nyolc ponttal vezetett, a félidőre pedig 24-re növelte a különbséget (50-26). A harmadik szakaszt ugyan elveszítette, de így is maradt húszpontos előnye (69-49), és bár az utolsó negyedben is a minszkiek voltak eredményesebbek, a hazaiak ezzel együtt is simán nyertek.

Az EK második csoportkörében a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut tovább a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.

N csoport, 2. forduló:

Egis Körmend – Minszk (fehérorosz) 90-74 (22-14, 28-12, 19-23, 21-25)
Körmend: L. Smith 17/3, Terry Allen 17/6, Parrish Petty 12/6, Ferencz Csaba 5/3, Horti B. 2. Csere: Jordan Loveridge 16/12, Csorvási 13, D. Saddler 8.
Minszk: D. Joyce 18/9, N. Milosevic 12, L. Kisielius 8/6, D. Gagic 7, A. Kudrautsau 4. Csere: Meshcharakou 11/3, J. Gray 10/6, Lasjkevich 4.
Legtöbb lepattanó: J. Loveridge és T. Allen 6-6, ill. D. Gagic 8.
Legtöbb assziszt: P. Petty 8, ill. D. Joyce 7.

Forrás: MTI/fibaeurope.com