Hazai győzelemmel kezdett a Debrecen

A Debrecen házigazdaként 28-27-re legyőzte a dán Nyköbing Falster csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Vámos Petra
A debreceni Vámos Petra (szemben) és Stine Eiberg Jörgensen, a dán csapat játékosa a női kézilabda Európa-liga C csoportjában, az első fordulóban játszott DVSC Schaeffler – Nyköbing Falster HB mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban. Fotó: MTI/Derencsényi István

A sérült Hornyák Dóra nélkül játszó hazaiak kiválóan kezdték a remek hangulatú mérkőzést, és gyors támadásaiknak köszönhetően 5-1-re elléptek. A lendület azonban nem tartott sokáig, hat perc alatt egyenlítettek a vendégek, ezért Szilágyi Zoltán vezetőedző időt kért. Minden debreceni hibát gyors ellenakcióval büntetett az egyre pontosabban kézilabdázó Nyköbing, amely átvette a vezetést.

A lassú támadójáték nem vezetett eredményre hazai oldalon, ezért kapusának lecserélésével a létszámfölényes akciók mellett döntött Szilágyi. Csapata több mint 11 percig nem talált be, de egyre hatékonyabban védekezett, így csupán egygólos hátrányban volt a szünetben.

Az első félidő hajrájában, súlyos térdsérülését követően, tíz hónap után egy büntető kivédésével tért vissza a debreceni kapuba a német Ann-Cathrin Giegerich.

A második felvonás elején Bordás Réka vezérletével egyenlített a magyar csapat, amely megtalálta az ellenszert a dánok játékára, így a folytatásban is szoros volt az állás. A házigazdák több mint 35 perc után vezettek ismét (22-21), ám az ellenfél nyitott védekezésre váltott. Egy 3-0-s és egy 4-0-s sorozata is volt a magyar bajnokság legutóbbi bronzérmesének, amely a hajrában Planéta Szimonetta és Kácsor Gréta találataival biztosította be győzelmét. Bár a hazaiak már 27-23-ra is vezettek, az utolsó percek váratlanul izgalmasra sikeredtek, és végül csak egy gól lett a különbség.

Kácsor Gréta és Planéta Szimonetta hét-hét, Bordás Réka négy góllal, Catherine Gabriel hat, Ann-Cathrin Giegerich négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Mia Solberg Svele hat, Elma Halicevic és Marie Helene Sajka öt-öt gólt lőtt.

A DVSC jövő vasárnap a horvát Podravka Koprivnica otthonában folytatja szereplését a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Női kézilabda Európa-liga

C csoport:

DVSC Schaeffler-Nyköbing Falster HB (dán) 28-27 (10-11)
DVSC:
 Gabriel, Giegerich, Torda (kapusok), Bordás 4, Costa 1, Csernyánszki, Füzi-Tóvizi 1, Hámori, Jovovics, Kácsor 7, Planéta 7, Petrus 1, Szabó 2, Töpfner 3 (3), Vámos M., Vámos P. 2.
Nyköbing: Greve, Petersen (kapusok), Bardrum, Flader 1, Halilcevic 5, Jörgensen, Kistiansen, Madsen 2, Mikkelsen 3, Navne, A. W. Nielsen 2, S. A. Nielsen, Olsen, Sajka 5 (2), Svele 6 (3),  van der Vliet 3.