Hazai győzelmével elődöntőben az OSC

Az OSC a legjobb négy közé jutott a férfi vízilabda Eurokupában, mivel az idegenbeli 9-9-es döntetlent követően a negyeddöntő szerdai visszavágóján 10-7-re legyőzte a spanyol CN Terrassa együttesét.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Azonnal magához ragadta a kezdeményezést Vad Lajos együttese: Manhercz Krisztián (akinek a meccsen nagyon ment a lövés), Drasko Brguljan, Lukas Seman és Erdélyi Balázs is gólt jegyzett az első negyedben, Braniszlav Mitrovics remekelt a kapuban, így 4-1-es első menet adta meg a meccs alaphangját.

Az OSC támadójátéka a második negyedben is megőrizte azt a minőséget, amely az előny további hizlalásához kellett, avagy voltaképpen nagyszünetre olyan előnyt szerzett a kupa megnyerésére apelláló házigazda (8-3), amely után a továbbjutása nem foroghatott igazán veszélyben.

A Terrassa persze nem adta fel, némiképpen közelebb férkőzött a talán hamar megnyugodó OSC-hez, de Kovács Gergő gólja a záró menet elején gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Nem volt, nem lehetett kérdéses, melyik a jobb csapat, a 10-7-es győzelem magabiztosan született meg.

Avagy az OSC ott van a kupa elődöntőjében, méghozzá egy olasz (Ortigia), egy montenegrói (Herceg Novi) és egy francia (Marseille) csapat társaságában.

Férfi Euro-kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés

A-Híd-OSC-Újbuda – CN Terrassa (spanyol) 10-7 (4-1, 4-2, 1-3, 1-1)
Gól: Manhercz 4, Brguljan 2, Kovács G., Seman, Erdélyi, Burián, ill. Alarcon 3, Sanahuja 2, Barroso 2

Továbbjutott: OSC, 19-16-os összesítéssel.

CN Marseille (francia)-Strasbourg (francia) 12-6
Továbbjutott: Marseille, 19-15-ös összesítéssel.

Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Primorac Kotor (montenegrói) 15-6
Továbbjutott: Herceg Novi, 26-15-ös összesítéssel.

NC Vouliagmeni (görög)-CC Ortigia (olasz) 6-9
Továbbjutott: Ortigia, 16-14-es összesítéssel.

Forrás: waterpolo.hu