Hazai pályán szerezte meg első sikerét a Vác

A Váci NKSE házigazdaként szerezte meg az első sikerét a női kézilabda Európa-liga csoportkörében, amelynek ötödik fordulójában vasárnap 35-29-re kerekedett a francia Chambray Touraine fölé.

Kuczora Csenge nyolc gólt szerzett. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A hazai csapatból nem hiányzott senki, teljes kerettel vágott neki az összecsapásnak, és jobban is kezdett Kuczora Csenge vezérletével (4-1). Ezt követően azonban megtorpant támadásban a vendéglátó, fel is zárkózott a francia gárda.

A játékrész közepén jelentősen javult a Vác védekezése, így négygólos előnyre tett szert (13-9), ám az ellenfél kapuscseréje nyomán ismét kiegyenlítetté vált a játék.

A félidő végét viszont jobban bírta a magyar együttes, melynek köszönhetően visszaállította a négygólos különbséget.

Fordulást követően labdaszerzésekkel és gyors támadásokkal hatra növelte a különbséget a Vác, ezzel pedig a dudaszóig jól gazdálkodott.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Kuczora nyolc gólig jutott, a kapuban Pásztor Bettina 35 lövésből 10-et, Bukovszky Anna hatból kettőt hárított.

Az egy győzelemmel és négy vereséggel álló váciak egy hét múlva hazai pályán a román Ramnicu Valcea ellen zárják a második számú európai kupasorozat csoportkörét. A két sikerrel és három vereséggel rendelkező Mosonmagyaróvár ugyanazon a napon a horvát Lokomotiva Zagreb együttesét fogadja Győrben.

Az már múlt hétvégén biztossá vált, hogy a magyar csapat nem juthat a negyeddöntőbe.

Női kézilabda Európa-liga, 5. forduló

D csoport:

Váci NKSE-Chambray Touraine (francia) 35-29 (18-14)
Vác:
Bukovszky, Pásztor (kapusok), Aron 3, Ballai B. 1, Bárdy, Bukovszky, Diószegi, Grosch 3, Hámori 4, Helembai 6, Kácsor 6, Kovalcsik, Kuczora 8 (3), Pálffy, Schatzl 4, Szondi, Világos.
Chambray: Granlund, Novellan (kapusok), Blonbou 1, Bossavy, Bouchard 1, Brkljacic 5 (1), Danielsson 2, Fehri 1, Lacrabere 7 (3), Mwadi 2, Pina 2, Sztojlkovics, Toure 1,  Valdivia 7.

SC Ramnicu Valcea (román)–Viborg HK (dán) 30-30 (14-15)

A D csoport állása: 1. Viborg 7 p (+25), 2. Valcea 7 p (+16), 3. Chambray 2 p (-7), 4. Vác 2 p (-28).