Hazai vereség Sopronban, a DVTK Isztambulban kapott ki

Az előző idényben ezüstérmes Sopron Basket hazai pályán négy ponttal kikapott a török Fenerbahcétől csütörtökön a női kosárlabda Euroliga tizedik fordulójában. Az Európa Kupa nyolcaddöntőjében A DVTK szoros csata után egy ponttal kikapott a címvédő török Galatasaray vendégeként.

Amanda Zahui 19 pontja mellett leszedett 7 lepattanót. Fotó: FIBA

Az 5/4-es győzelmi mérleggel rendelkező magyar bajnok tavaly bravúrral búcsúztatta a Fenerbahcét a negyeddöntőben, amely 6/3-as mutatóval érkezett Magyarországra. A két csapat novemberi találkozója 69-67-es hazai sikerrel végződött Isztambulban, azóta pedig tovább erősödött a törökök kerete az ex-soproni Bria Hartley révén.

A két gárda előzőleg 18-szor csapott össze az Euroligában, a soproniak ebből csak ötöt tudtak megnyerni.

A csütörtöki meccsen Roberto Iniguez vezetőedző együttese jórészt hátrányban volt, de végig szívósan küzdött, kilenc-tízpontos különbségről is vissza tudott kapaszkodni.

Az utolsó pillanatokban volt esély a fordításra. Előbb vendég büntetők maradtak ki, de a lepattanót az ellenfél szerezte meg, ezzel elúszott egy lehetőség, mivel a következő két dobás bement. 79-82-es állásnál aztán Fegyverneky Zsófia állhatott a büntetővonalra. Az elsőt bedobta (80-82), a másodiknál pedig úgy engedte el a labdát, hogy a lepattanót meg lehessen szerezni, a palánk alatti lökésnél azonban a bíró magyar szabálytalanságot látott, így a vendégek két sikeres büntetőjével zárult a mérkőzés.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Yvonne Turner és Amanda Zahui volt 19-19 ponttal.

A Sopron, amely jövő csütörtökön a spanyol Salamancát fogadja, a negyedik, míg a Fenerbahce a második helyen áll a nyolccsapatos B csoportban.

Női kosárlabda Euroliga, B csoport, 10. forduló:

Sopron Basket-Fenerbahce (török) 80-84 (12-19, 22-21, 30-21, 16-23)
Sopron: Amanda Zahui 19/12, Yvonne Turner 19/6, Aleksandra Crvendakic 18/6, Tina Jovanovic 2, Queralt Casas – . Csere: Candice Dupree 17, Fegyverneky Zsófia 3, Dubei Debóra 2.
Fenerbahce: Cecilia Zandalasini 24/6, Veramejenka 13/3, Kia Vaughn 10, Kelsey Plum 9/3, Birsel Vardarli Demirmen 7/6. Csere: Bria Hartley 7/3, Giorgia Sottana 7/3, Tugce Canitez 4, Kiah Stokes 3.

Egypontos törökországi vereséggel kezdte a nyolcaddöntőt a DVTK

Cziczás László együttese 5 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a csoportkört, azóta a megsérült litván Egle Sulciute helyére a lett Aija Putnina érkezett, a múlt héten pedig Katona Szidónia szenvedett súlyos sérülést. A törökök szintén 5/1-es mérleget produkáltak az alapszakaszban.

A csütörtöki meccsen az első három negyedet a hazai csapat nyerte, de a DVTK nem szakadt le nagyon. A nagyszünet után már csak minimálisan nőtt a különbség, majd a negyedik szakaszban a magyar együttes felzárkózott, a hajrához közeledve pedig át is vette a vezetést, a végén viszont a törökök játszottak pontosabban.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Miskolcon.

Cziczás László: „Az volt az álmunk, hogy ez első mérkőzés után valós esélyünk legyen hazai pályán a továbbjutásra. Óriási tartást mutattak a lányok! Ebben az atmoszférában, ebben a hangorkánban, melyet egyébként férfi meccseken is ritkán tapasztaltam, rendkívül kiélezett meccset játszottunk. Nagyon bízom abban, hogy a visszavágón hasonló hangulatot teremtenek a DVTK-szurkolók is, és az akkora nyomás alá helyezi majd a játékvezetőket, mint amilyen presszió volt a mostaniakon. Nagyon szépen köszönjük a srácoknak a helyszíni szurkolást.”