Hazai vereségével is csoportkörbe jutott a címvédő Siófok

A címvédő Siófok KC csoportkörbe jutott a női kézilabda EHF Kupában, miután a visszavágón hazai pályán ugyan öt góllal kikapott, az idegenben megszerzett nyolcgólos előnyéből hármat megtartott. Csoportkörbe jutott a Debrecen is.

Andrea Kobetic öt gólt szerzett a franciák ellen

Az első félidőben úgy tűnt, egy pillanatig sem lesz veszélyben a Balaton-partiak továbbjutása, akik már öt góllal is vezettek, amiből végül a szünetig kettőt őriztek meg.

A fordulást követően fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrába azonban belealudt a Siófok, a vendégek ezt kihasználva már hat góllal is vezettek nem sokkal a lefújás előtt, de a párharcot már nem tudták kiegyenlíteni.

A hazaiaknál Nerea Pena és Andrea Kobetic is öt-öt gólt szerzett.

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:

Siófok KC-Nantes Atlantique (francia) 29-34 (15-13)
Siófok: Solberg, Szikora 1 (kapusok), Aoustin 2, Böhme 1, Drabik 1, Hársfalvi 2, Janjusevic, Jezic 4, Kobetic 5, Lapos, Mazák-Németh, Niombla 4, Pena 5 (3), Such 1, Tomori, Wald.
Nantes: Gabriel, Placzek (kapusok), Ahanda 2, Baudouin, Bellec, Cabral Barbosa 4, Dancette 3, Escribano Sanchez-Mateos 2, Grigel 7, Kieffer, Lignieres 3, Loquay 1, Mitrovic 5, Nielsen 6.

Továbbjutott: a Siófok 61-58-as összesítéssel.

Csoportkörbe jutott a Debrecen is

A találkozó nagyjából tíz percig volt szoros, azt követően ugyanis a Debrecen lépésről lépésre ellépett riválisától és rendkívül magabiztos játékkal diadalmaskodott.

A magyar csapatból hét találatával kiemelkedett a 19 éves Arany Rebeka, valamint az ötgólos Kovács Anna.
A csoportkör sorsolását kedd délelőtt rendezik Bécsben. Az első fordulóra január elején, az utolsóra pedig február elején kerül sor.

ZORK Jagodina (szerb)-DVSC Schaeffler 26-36 (12-20)
Gól: Marija Agbaba 14(3), T. Kaitovic 4, A. Nisavic 3, N. Zizic 2, A. Tatar 2, M. Jovanovic 1, ill. Arany Rebeka 7,  Kovács Anna 5(1), Elke Josseline Karsten 4(2), Jelena Despotovic 3, Poczetnyik Luca 3, Vámos Petra 3(1), Bordás Réka 2, Bulath Anita 2(1), Petrus Mirtill 2, Tóvizi Petra 2, Szabó Panna 2, Vantara-Kelemen Éva 1.

Továbbjutott: a Debrecen kettős győzelemmel, 73-52-es összesítéssel.

Nem jutott csoportkörbe a Vác

A szerb Sanja Radosavljevic vezérletével kiválóan kezdtek a hazaiak, és a 19. percben már hat góllal vezettek (10-4), és ezt a különbséget megőrizték a szünetig.

Meglepetésre sok hiba tarkította a váciak játékát a második félidő elején, ezt kihasználva a törökök jó kapusteljesítménnyel azonnal felzárkóztak (16-13). Szilágyi Zoltán vezetőedző időkérésekkel próbálkozott, de a játék képe nem változott. Fiatal magyar játékosainak góljaival a győzelmet megszerezte a Vác, a meccs végén mégis a csoportkörbe jutott Kastamonu kézilabdázói ünnepeltek a pálya közepén.

A mezőny legeredményesebb játékosa Asli Iskit volt kilenc góllal, a váciak közül Radosavljevic és Kácsor Gréta is hat találatig jutott.

Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 30-25 (15-9)
Vác: Arenhart, Bukovszky, Hadfi (kapusok), Diószegi, Hámori 1, Helembai, Kácsor 6 (2), Kovács N., Kuczora 5 (2), Lakatos 5, Paróczy, Radosavljevic 6, Szabó K. 1, Szeberényi, Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kastamonu: Pandzic, Rombescu (kapusok), Aydin 2, Coskun 1, Güler 1, Iskenderoglu, Iskit 9, Kayumova, Özel 2, Seric 2, Tuzsuz, Türkoglu 1, Uskova 2 (2), Vashchuk, Yilmaz 3, Woloszyk.

Továbbjutott: a Kastamonu 58-56-os összesítéssel.

EHF Kupa: csoportkörbe jutott az Érd