Hazai vereséggel kezdett a Tatabánya

A Tatabánya házigazdaként 29-24-re kikapott a román CSM Constantától a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában, kedden.

Bartucz
Bartucz László 18 lövést hárított

A hazaiak keretéből Josip Peric, Topic Petar, Cristian Ugalde, Győri Mátyás és Jamali Iman is hiányzott.

Tombor Csaba vezetőedzőnek már hét perc után időt kellett kérnie, mert a gyorsan játszó románok hatékonyabbak is voltak és már a meccs elején elléptek (1-4). Öt perccel ezután jött a második időkérés, ugyanis a házigazdák képtelenek voltak megfékezni ellenfelüket, ráadásul támadásban is pontatlanabbak voltak (3-8).

A kapuban Bartucz László a védéseivel, a mezőnyben pedig Juhász Ádám a góljaival igyekezett „meccsben tartani” csapatát, de a Constanta – amely a selejtezőben az előző idényben ezüstérmes spanyol Granollerst búcsúztatta – jobban hajrázott, és a szünetben 16-9-es előnyben volt.

A folytatásban sokkal összeszedettebb lett a magyar csapat játéka, bár támadásban a szélsők továbbra sem kaptak labdát. Ancsin Gábor vezérletével 5-0-s sorozatot produkált a Tatabánya, amely a 49. percben egyenlített (20-20), ám a románok ekkor meg tudták törni ellenfelük lendületét, újra elléptek három találattal, és végül öttel nyertek. A Constantának végül hattal több kapura lövése volt, mint a magyar bajnokság bronzérmesének.

A vendégeknél Mihail Aljokin és Vitalij Komogorov öt-öt, Valentino Ravnic négy gólt lőtt, Dan Lucian Vasile 14, Dumitru Vladut Rusu két védéssel zárt. A házigazdáknál Mateo Marasnak hat, Juhász Ádámnak, Rodríguez Álvarez Pedrónak és Ancsin Gábornak öt-öt gólja, Bartucz Lászlónak 18 védése volt.

A magyar csapat egy hét múlva a lengyel KGHM Chrobry Glogów vendége lesz a második számú európai kupasorozatban.

Rosta Miklós öt gólt lőtt

Rosta Miklós öt góllal járult hozzá a román bajnok Dinamo Bucuresti 52-24-es hazai sikeréhez a bosnyák RK Izvidac ellen. Aválogatott beállónak öt lövése volt, vagyis nem hibázott.

A válogatott kapus Palasics Kristóf 46 lövésből 14-et védett a spanyol CB Ciudad de Logrono csapatában, amely 34-25-re kikapott a dán Bjerringbro-Silkeborg vendégeként.

A norvég Elverum HB otthon 37-25-re verte a montenegrói RK Lovcen-Cetinje együttesét. Lukács Péternek két lövése volt a hazaiak színeiben, de gólt nem szerzett.

A szerb bajnok és kupagyőztes, Európa-kupa-címvédő RK Vojvodina 31-26-ra győzött az északmacedón RK Alkaloid otthonában. Az újvidéki csapat 11-szeres magyar válogatott balszélsője, Sunajko Stefan nem talált a hálóba.

Férfi kézilabda Európa-liga

1. forduló

H csoport:

MOL Tatabánya KC – CSM Constanta (román) 24-29 (9-16)
Tatabánya
: Bartucz, Székely (kapusok), Ancsin 5, Eklemovic, Enomoto 1, Juhász 5, Krakovszki B. 1,  Krancz, Maras 6 (6), Obradovics, Pergel, Rodríguez Álvarez 5, Vajda, Vilosvski, Yadegari 1.
Constanta: Rusu, Vasile (kapusok), Aliokhin 5, Andrei, Caba, Cabut, Dragan 2, Ilie 2, Komogorov 5, Mourino 3, Nikolics 3, Nistor Ionita 2, Ravnics 4, Sztankovics 3 (2), Vegar.