A házigazda legyőzte a világbajnoki ezüstérmest

A házigazda horvát válogatott négy góllal legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Norvégia csapatát a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában.

Mirko Alilovic. Fotó: Uros Hocevar

A hazai együttes a zágrábi mérkőzés első félidejében végig két-három góllal vezetett, majd a szünet után tovább növelte előnyét, így a skandinávoknak nem volt számottevő esélyük az egyenlítésre.

A Telekom Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nyolc lövésből négy gólig jutott. Klubtársa, a horvát cserekapus Mirko Alilovic négy lövésből egyet sem tudott hárítani. A mezőny legeredményesebb játékosa a norvég Sander Sagosen volt, aki 13 kísérletből nyolcszor talált be, a meccs legjobbjának pedig a hatgólos Manuel Strleket választották.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 2. forduló:

I. csoport, Zágráb:

Horvátország-Norvégia 32-28 (17-15)
Gól: Manuel Strlek 6, Luka Cindric 5, Marko Mamic 4, Cupic 3, Horvat 3, Marino Maric 3, Musa 3, Stepancic 3, Karacic 1, Kopljar 1, ill. Sander Sagosen 8, Kristian Björnsen 6, Tonnesen 4, Myrhol 3, Johannessen 3, Jondal 2, Gullerud 1, Tangen 1.

Franciaország-Svédország 23-17 (10-8)
Gól: Cedric Sorhaindo 5, Kentin Mahé 4, Claire 3, Guigou 3, Porte 3, N. Karabatic 2, Mem 1, Remili 1, Tournat 1, ill., Simon Jeppson 4, Albin Lagergren 3, Gottfridsson 2, Ekberg 2, Jakobsson 1, Jesper Nielsen 1, Lukas Nilsson 1, Tollbring 1, Zachrisson 1, Wanne 1.

Az állás: 1. Franciaország 6 pont/3 mérkőzés (87-73), 2. Horvátország 6/4 (120-108), 3. Norvégia 4/4 (124-119), 4. Svédország 4/3 (82-79), 5. Fehéroroszország 0/3 (76-90), 6. Szerbia 0/3 (74-94)

A csoportok első és második helyezettje jut az elődöntőbe.