Házigazdaként veszített a Fehérvár

A Hydro Fehérvár házigazdaként 4-3-ra kikapott a Dornbirn Bulldogs csapatától az osztrák jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A fehérváriak a harmadik harmadban hat perc alatt egyenlítettek háromgólos hátrányból, de a vendégek 13 másodperccel a vége előtt megszerezték a győztes találatot.

A magyar együttes már kedden biztosította helyét a negyeddöntőben, vagyis a rájátszás első fordulójában nem kell jégre lépnie. A Fehérvár 28 győzelemmel és húsz vereséggel a harmadik helyen zárta az alapszakaszt.

ICE HL:

Hydro Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 3-4 (0-2, 0-0, 3-2)
Gól:
Magosi (50.), Dahlroth (54.), Kuralt (56., emberelőnyben), ill. K. Hancock (18., emberelőnyben), S. O’Donnell (13., 45., 60.)

Az alapszakasz végeredménye:
1. Red Bull Salzburg, 2. Grand Immo Villach, 3. Hydro Fehérvár AV19, 4. Spusu Vienna Capitals, 5. HC Pustertal Wölfe (olasz), 6. Olimpija Ljubljana (szlovén), 7. Tesla Orli Znojmo (cseh), 8. EC Klagenfurt, 9. HCB Südtirol Alperia (olasz), 10. Moser Medical Graz99ers, 11. HC Innsbruck, 12. Dornbirn Bulldogs, 13. Steinbach Black Wings Linz

Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7-10. helyezettek a rájátszás első fordulójában a legjobb nyolc közé jutásért folytatják szereplésüket.