Hengerelt az FTC-Telekom Waterpolo

Az FTC 23-7-re győzte le a vendég Debrecent a férfi vízilabda ob I alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

Jansik Szilárd három gólt szerzett

Vámos Márton kihagyott ötméteresével kezdődött a mérkőzés, ám a hazaiak csapatkapitányának két támadással később már sikerült bevennie a vendégek kapuját (1-0), ahogy Nikola Jaksicsnak is egy szép emberelőnyös figura végén (2-1).

A Debrecen 1-1-nél és 2-2-nél egyenlített ki és az első negyed nagy részében jó védekezéssel rukkolt elő, utána azonban elkezdtek záporozni a hazai gólok.

Mezei Tamás védőjétől elszakadva gyönyörűen pöccintett a kapuba (3-2), majd Vámos és Jaksic bombázott a hálóba (5-2).

A Magyar Kupa meccsein parádézó Vigvári Vendel még csak ezután villant meg, megszerezte a Népligetben első Fradi-gólját, fantasztikus csuklómozdulattal rajzolt gólt a sarokba (6-2), majd Német Toni után ismét a fiatal játékos talált be, aki előző nap ünnepelte 19 éves születésnapját (8-2). A 6-0-s FTC-menetet követően tudtak csak eredményesek lenni a vendégek (8-3), de a szünetig Jaksic és Jansik Szilárd révén tovább növelte az előnyét a zöld-fehér alakulat (10-3).

A nagyszünet után két gólt szerzett a Debrecen, majd Kállay Márk, Jansik Szilárd, Nicolas Constantin Bicari és egy kapufa után Sedlmayer Tamás is gólt szerzett (14-5). Vámos Márton pimasz elnézős gólja után a hazaiak először vezettek tízgólos különbséget, majd Sedlmayer emelte át szépen a kapust (16-5).

Az utolsó negyedet Gárdonyi kivédett büntetőjével kezdődött, majd Constantin-Bicari, Jansik, Vigvári és Mezei találataival 20-5-re ment el a Ferencváros.

A hajrában még Mezei Tamás duplázott, így a Fradi centere lett a meccs legeredményesebb játékosa négy találattal.

Férfi vízilabda ob I,

a 7. fordulóból előrehozott mérkőzés:

FTC-Telekom Waterpolo – Debreceni VSE 23-7 (5-2, 5-1, 6-2, 7-2)
Gól: Mezei 4, Jansik Sz. 3, Vámos 3, Vigvári Vendel 3, Jaksics 3, Sedlmayer 2, Német 2, Constantin-Bicari 2, Kállay, ill. Macsi M. 2, Takács, Zsilák, Smitula, Pethe, Krasznai.

Elhalasztják a Miskolc-Eger mérkőzést

Hivatalos pozitív teszteredmény nincs, de gyanús miskolci esetek miatt elhalasztják a 19.30 órára kiírt Miskolc-Eger mérkőzést a férfi vízilabda ob I-ben – értesült a vlv.hu szakportál.

Bachner András, a PannErgy-Miskolc szakmai igazgató a honlapnak elmondta: nincs még a kezükben a legutóbb elvégzett tesztek eredménye, de négy játékos állapotát annyira gyanúsnak tartják, hogy elővigyázatosságból a találkozó elhalasztását kérték.

A miskolciak meccshalasztásával 14-re emelkedett azon ob I-es csapatok száma, amelyek valamilyen módon érintettek a vírushelyzetben, eddig csak a Tatabánya és a Honvéd együttesét nem sújtotta semmilyen módon a koronavírus-járvány – írja a vlv.hu.

Forrás: Fradi.hu/MVLSZ