Hetedik lett a párbajtőröző Andrásfi Tibor

A párbajtőröző Andrásfi Tibor negyeddöntőbe jutott és hetedik helyen végzett kedden a vívók düsseldorfi Európa-bajnokságán. A tőröző Mohamed Aida a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését.

Andrásfi Tibor (j) a legjobb 32 között a svájci Max Heinzert győzte le. Fotó:MTI/Illyés Tibor

Két szoros, hosszabbításban megnyert mérkőzést követően a főtábla harmadik fordulójában könnyű dolga volt Mario Persu ellen, 3-2 után megtalálta azt az akciót, mellyel sorozatban adta találatait: türelmes előkészítés után gyors támadás, pontos szúrás. Nyolc-háromra elhúzott, és román ellenfelének már nem is hagyott esélyt a felzárkózásra.

Az éremért Andrea Santarellivel vívott a 19 éves magyar. Mint kiderült, ez volt az utolsó asszója, mert tapasztaltabb ellenfele, közbeszúrásokkal, gyors, finom akciókkal 4-4 után ellépett, miközben Andrásfi nem tudta, mivel lephetné meg az olaszt.

Mint utóbb elárulta, akárhogy próbált újítani, az olasznak mindig volt válasza.

A negyeddöntőbe jutással azonban így is nagyon szép eredményt ért el a mindig erős és kiegyensúlyozott férfi párbajtőr mezőnyben.

Santarelli végül második lett, az aranyérmet pedig az izraeli Shalom Yuval Freilich harcolta ki.

Férfi párbajtőr egyéni, Európa-bajnok:

Shalom Yuval Freilich (Izrael)
2. Andrea Santarelli (Olaszország)
…3. Enrico Garozzo (Olaszország) és Jiri Beran (Csehország)
…7. Andrásfi Tibor
…24. Siklósi Gergely
…57. Rédli András
…61. Koch Máté

Mohamed Aida a nyolcaddöntőben búcsúzott

Mohamed Aida a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését kedden a düsseldorfi Európa-bajnokságon.

A női tőrözők mezőnyében legtovább versenyben maradt magyar a legjobb nyolc közé jutásért Alice Volpival vívott. A tavaly egyéniben harmadik, csapatban győztes olasz – aki 1992-ben született, amikor magyar ellenfele első érmét nyerte felnőtt Eb-n – taktikusan és jól vívott, érvényesítette a papírformát. Csak 4-5-ig volt szoros az asszó, onnantól Volpi öt tiszta találatot ért el, ezzel el is dőlt a párharc.

Mohamed a 15. helyen végzett, míg a korábban búcsúzó Kreiss Fanni és Kondricz Kata 19., Lupkovics Dóra pedig 39. lett.