Hétgólos hátrányban az MTK Budapest

Az MTK Budapest 34-27-re kikapott a dán Herning-Ikast csapatától a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc vasárnapi, első mérkőzésén.

Pál Tamara 14 lövésből 12 gólt szerzett. Fotó: Hegedüs Gábor / MTK

Az Elek Gyula Arénában rendezett mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok, a házigazdák Pál Tamara vezérletével a 19. percben két góllal jobban álltak, ezt követően viszont fordítottak a dánok. Az első félidő utolsó öt percében a remekül védekező vendégek egy 5-0-s sorozattal nagy lépést tettek a győzelem felé.

A második félidő elején tovább nőtt a Herning-Ikast előnye, és bár a folytatásban minden megtett a felzárkózásért az MTK, nem járt sikerrel remekül védekező ellenfelével szemben.

A dánok a meccs háromnegyedénél már tízzel vezettek, és bár a magyar együttes a hátralévő időben csökkenteni tudta a hátrányát, a visszavágó minden bizonnyal csupán formalitás lesz.

A mezőny legeredményesebb játékosa Pál Tamara volt, aki 14 lövésből 12 gólt szerzett.

Golovin Vlagyimir, az MTK Budapest vezetőedzője

„Nem erre számítottunk, szerintem jól kezdtük a mérkőzést, de volt az első félidő végén egy olyan szakasz, ahol az ellenfél egy 5-0 etapot produkált. Ott elfogadtuk, hogy ez nem fog sikerülni és a küzdelem elmaradt. A jobbik csapat győzött, de a visszavágón küzdeni fogunk, és remélem, hogy a DVSC elleni arcunkat mutatjuk.”

Női kézilabda Európa-liga

Selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

MTK Budapest – Herning-Ikast HB (dán) 27-34 (11-16)
MTK:
Győri, Rutka-Győrffy (kapusok), Bánfai, Bujdosó-Gerháth 1, Dakos 1, Ferenczy, Juhász 1, Koronczai 1, Kekézovity 4, Kürthi, Marincsák 3, Mazák-Németh, Pál 12, Pelczéder 2, Sallai, Szabó L. 2.
Ikast: Ryde, Englert (kapusok), Axner, Bakkerud 7, Brandt 6, Frey, Friis, Hougaard 2, Iversen 3, Johansen, Kristensen 4, Lindqvist, Petersen, Scaglione, Smonsen, Skogrand 5.

A visszavágót jövő szombaton rendezik, a párharc győztese a csoportkörbe jut.

Forrás: MKSZ/MTI/MTK