Hétgólos veszprémi siker Bresztben

A Telekom Veszprém hétgólos győzelmet aratott a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Petar Nenadics nyolc gólt szerzett. Fotó: Vörös Dávid – telekomveszprem.hu

A gólgazdag első félidő nagy részében a Veszprémnél volt az előny, amelyet a játékrész legvégén tudott háromra növelni David Davis vezetőedző együttese. A szlovén Dragan Gajic és a szerb Petar Nenadic is gólerősen kézilabdázott a vendégeknél.

A második felvonásban a 37. és a 40. perc között egy 3-0-s periódust produkáltak a veszprémiek, az ekkor kialakított ötgólos előnyük pedig a hajrára még tovább nőtt (25-32). Az utolsó tíz perc nem hozott érdemi változást, így a bakonyiak magabiztos sikert arattak.

A találkozó legeredményesebb játékosai az egyaránt nyolc gólig jutó Gajic és Nenadic voltak, a hazaiaktól Mikita Vailupau ötször talált be.

David Davis: „Örülök, hiszen először sikerült nyernünk idegenben. Játszottunk már itt a SEHA Ligában, ami ehhez hasonló nehéz mérkőzés volt. Nem volt egyszerű nyerni ma, de szerencsére jó munkát végeztünk, majdnem mindent véghez sikerült vinni, amit terveztünk. Köszönöm a játékosoknak a mai teljesítményüket. Nehéz ilyen hosszan fókuszált maradni, szóval gratulálok nekik.”
Mirsad Terzic: „Nagy tisztelettel érkeztünk Brestbe. Saját játékunkat játszottunk, és működött is. Így kell folytatnunk. Nehéz itt játszani, szóval örülünk, hogy haza vihetjük Veszprémbe a két pontot.”

Férfi BL, csoportkör, 7. forduló, B csoport:

Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 30-37 (17-20)
Breszt: Pesic, Matszkevics (kapusok), Accambray 3, Djukics 3, Jurinok 1, Kankaras, Kulak, Malus 4, Obradovics 1, Obranovic 1, Panics 4, Razgor 2, Skurinszki 4, Sumak 2, Szelvaszjuk, Vailupau 5.
Veszprém: Cupara, Sterbik, Székely (kapusok), Blagotinsek, Borozan 6, Gajic 8, Lauge 6, Mackovsek, Marguc, Moraes 1, Nenadics 8, Strlek 5, Terzic, Tönnesen 3, Yahia.

HC Vardar (északmacedón)–PGE Vive Kielce (lengyel) 28-28 (17-16)

November 10., vasárnap:
18:00 Motor Zaporozsje (ukrán)–Montpellier HB (francia)
19:00 THW Kiel (német)–FC Porto-Sofarma (portugál)

A csoport állása: 1. Kiel 11 p, 2. Vardar 9 p (-7), 3. Veszprém 8 p (+26), 4. Kielce 8 p (+7), 5. Montpellier 7 p (+4), 6. Porto 6 p (-10), 7. Breszt 2 p (-26), 8. Zaporozsje 1 p (-25)

A csoport:

SG Flensburg-Handewitt (német)–PSG Handball (francia) 29-30 (13-14)

16:50 Aalborg (dán)–Barca (spanyol)
17:00 Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–PPD Zagreb (horvát)
17:00 MOL-Pick Szeged–Elverum (norvég)

A csoport állása: 1. PSG 12 p (+35), 2. Barca 10 p (+58), 3. Szeged 9 p (+17), 4. Aalborg 8 p (+49), 5. Flensburg 7 p (0), 6. Celje 2 p (-35), 7. Elverum 1 p (-36), 8. Zagreb 1 p (-43)

A MOL-Pick Szeged vasárnap a norvég bajnok Elverum csapatát fogadja az A csoportban, a Veszprém pedig jövő szombaton megint a Meskov Breszttel csap össze, ezúttal saját közönsége előtt.

Forrás: MKSZ/MTI/telekomveszprem.hu