Hibátlanul zárta a csoportkört a címvédő norvég válogatott

A világ- és Európa-bajnoki címvédő Norvégia hibátlanul zárta a dán-norvég-svéd közös rendezésű olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság csoportkörét, miután vasárnap este 33-23-ra legyőzte a dél-koreai együttest.

Norvégia

A nagyot küzdő távol-keletiektől az első félidőnek abban a periódusában tudott jelentősen ellépni a házigazda, amikor a rivális lehozott kapussal, hét a hat ellen támadott, ekkor többször is üres kapuba találtak be a skandinávok.

A hajrában fölényessé tett sikerükhöz a Győrben játszók körül a jobbszélső Emilie Hovden egy, az irányító Stine Oftedal két találattal járult hozzá, a túloldalon klubtársuk, a jobbátlövő Rü Unhi ötször volt eredményes.

Ausztria könnyedén nyert Grönland ellen, az egyszer betaláló Kovács Patrícia és a Mosonmagyaróvár balátlövője, az ötször eredményes Ines Ivancok is hozzájárult a sikerhez.

A dánok a papírformának megfelelően „átgázoltak” Chilén (46-11) az E csoport 2. fordulójában, Herningben.

A társházigazda Svédország női kézilabda-válogatottja 26-18-ra nyert Szenegál ellen.

A nyitókörben a horvátokkal döntetlent játszó afrikaiak 50 percig tudták tartani a lépést a skandinávokkal (19-17), akik az utolsó tíz percben növelték magabiztosra előnyüket. A mérkőzés legjobbja a hat gólt szerző Jamina Roberts lett.

A horvát női kézilabda-válogatott 39-13-ra legyőzte Kína együttesét, ezzel biztosította helyét a középdöntőben, ahol találkozik a magyar csapattal.

A csoportkör négyeseiből az első három-három helyezett jut a középdöntőbe, ahová magukkal viszik az egymás elleni eredményeket. A nyitókörben a horvátok meglepetésre csak döntetlent értek el Szenegál ellen, ezúttal viszont magabiztosan játszottak, öten is ötször voltak eredményesek.

A debreceni balátlövő Jovana Jovovic és a Békéscsaba jobbátlövője, Marija Lanistanin egyformán ötször talált be a szerb válogatottban, amely 37-28-ra kikapott a román együttestől.

A brazilok két góllal alulmaradtak Spanyolország legjobbjaival szemben. A Győr jobbátlövője, Bruna Almeida de Paula ötször, míg a Debrecen jobbszélsője, Mariana Costa kétszer vette be az ibériaiak kapuját.

Ott lesznek a középdöntőben az ukránok is, akik már a harmadik fordulóban léptek pályára és nyertek 37-24-re az első két találkozójukat hozzájuk hasonlóan elvesztő kazahok ellen. Az Alba Fehérvár irányítója, Tamara Smbatian négy góllal járult hozzá a továbbjutást érő sikerhez.

A csoportkör négyeseiből az első három-három helyezett jut a középdöntőbe, ahová magukkal viszik az egymás elleni eredményeket.

Női kézilabda-világbajnokság

2. forduló

E csoport (Herning):

Dánia-Chile 46-11 (20-5)
Románia-Szerbia 37-28 (19-13)

A csoport állása: 1. Dánia 4 pont (71-32), 2. Románia 4 (81-47), 3. Szerbia 0 (49-62), 4. Chile 0 (30-90)

A csoport (Göteborg):

Svédország-Szenegál 26-18 (14-12)
Horvátország-Kína 39-13 (19-7)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Svédország 4 pont, 2. (és továbbjutott) Horvátország 3, 3. Szenegál 1, 4. Kína 0

3. forduló

C csoport (Stavanger):

Norvégia-Koreai Köztársaság 33-23 (20-11)
Ausztria-Grönland 43-23 (20-13)

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 6 pont, 2. Ausztria 4, 3. Koreai Köztársaság 2, 4. Grönland 0

G csoport (Frederikshavn):

Spanyolország-Brazília 27-25 (16-12)
Ukrajna-Kazahsztán 37-24 (19-12)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Brazília 4, 3. Ukrajna 2, 4. Kazahsztán 0

Az első három helyezett a középdöntőbe jutott, a negyedikek az alsóházi rájátszásban folytatják szereplésüket az Elnök Kupáért.