A hollandok ötgólos meccsen verték az ukránokat

A holland labdarúgó-válogatott 3-2-re legyőzte a vendég ukrán csapatot Amszterdamban.

A házigazdák rögtön a kezdés után nekiestek ellenfelüknek, a meccs negyedénél már nyolc kapura lövésnél tartottak, gólt azonban nem tudtak szerezni, mert Heorhij Buscsan kapus vagy a védők minden alkalommal mentettek.

A második félidő elején sem változott a játék képe, de ekkor már góllá érett a hollandok fölénye

52. perc: Denzel Dumfries jobb oldali beadása után Buscsan középre ütötte a labdát, az érkező Georginio Wijnaldum (Liverpool) pedig 15 méterről, kapásból a hálóba lőtt (1-0).

A csapatkapitány Georgino Wijnaldum. Fotó: KNVB Media

59. perc: Dumfries ezúttal ziccerbe cselezte magát, és bár Matvijenko menteni tudott, a labda Wout Weghorst (Wolfsburg) elé pattant, aki hét méterről nem hibázott (2-0).

Kétgólos előnyük tudatában némileg visszavettek a tempóból a hazaiak, ezt pedig négy perc alatt megbüntették az ukránok

75. perc: Andrij Jarmolenko (West Ham United) passzolt Jaremcsukhoz, majd a visszakapott labdát húsz méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba tekerte (2-1).

79. perc: Malinovszkij szabadrúgását követően Roman Jaremcsuk (KAA Gent) hat méterről, középről a bal sarokba fejelte a labdát (2-2).

A holland válogatott gyorsan reagált a hirtelen és némileg váratlanul kapott két gólra: a hajrában Dumfries fejesével – élete első válogatottbeli góljával – ismét vezetést szerzett.

85. perc: Aké bal oldali beadását Denzel Dumfries (PSV Eindhoven) 11 méterről a bal sarok felé fejelte, és bár a vetődő Buscsan bele tudott ütni a labdába, a góltól nem tudta megmenteni a csapatát (3-2).

Denzel Dumfries és Frenkie de Jong (Barcelona). Fotó: KNVB Media

A szinte végig jó iramú, élvezetes meccsen mindkét csapat sportszerűen futballozott, ezért a német Felix Brych játékvezetőnek csak egyszer kellett felmutatnia a sárga lapot.

A Ferencváros ukrán támadója, Olekszandr Zubkov kezdő volt, de sérülés miatt 13 perc után le kellett cserélni.

Labdarúgó Európa-bajnokság

C csoport, 1. forduló:

Hollandia-Ukrajna 3-2 (0-0)
Amszterdam, Johan Cruijff Arena, 15 837 néző, v.: Felix Brych (német)
Gól: Wijnaldum (52.), Weghorst (59.), Dumfries (85.), illetve Jarmolenko (75.), Jaremcsuk (79.)
Hollandia: Stekelenburg – Van Aanholt (Wijndal, 64.), Blind (Aké, 64.), De Vrij, Dumfries, Timber (Veltman, 88.) – De Roon, De Jong, Wijnaldum – Depay (Malen, 91.), Weghorst (De Jong, 88.)
Ukrajna: Buscsan – Mikolenko, Karavajev, Matvijenko, Zabarnij – Zincsenko, Szidorcsuk, Malinovszkij – Zubkov (Marlos, 13.; Saparenko, 65.), Jarmolenko, Jaremcsuk.

Ausztria – Észak-Macedónia 3-1 (1-1)
Bukarest, 13 ezer néző, v.: Andreas Ekberg (svéd)
Gól: Lainer (18.), Gregoritsch (78.) Arnautovic (90.), illetve Pandev (28.)

A C csoport állása: 1. Ausztria 3 pont (3-1), 2. Hollandia 3 (3-2), 3. Ukrajna 0 (2-3), 4. Észak-Macedónia 0 (1-3)