Holló Balázs nyolcadik 400 méter vegyesen

Holló Balázs a nyolcadik helyen végzett 400 méter vegyesen a budapesti úszó-világbajnokság szombati nyitónapján.

Holló
Holló Balázs a férfi 400 méteres vegyesúszás döntőjében a vizes világbajnokságon. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az egriek 23 éves versenyzője a délelőtti előfutamban szenzációs egyéni csúcsot úszott, élete legjobbját csaknem két és fél másodperccel megjavítva az ötödik időt (4:10.87) érte el.

A felnőttek között első nagymedencés világbajnoki döntőjén szereplő versenyző végül messze elmaradt délelőtti idejétől és 4:15.17 perccel a nyolcadik lett.

A számot Léond Marchand nyerte, a francia versenyző az utolsó tíz méteren „maradt le” Michael Phelphs 2008-as pekingi cáparuhás világrekordjától (4:03.84) és végül 4:04.28 perces világbajnoki- és Európa-csúccsal diadalmaskodott.

Holló Balázs a futam után a vegyes zónában arról beszélt, az elmúlt hetekben annyian mondták neki, itt ma világbajnoki döntőt kell úsznia, hogy amikor a délelőtti előfutamban nagy egyéni csúccsal ezt elérte, megnyugodott és eltűnt belőle a tűz. Hozzátette, a végén már gyakorlatilag nem volt versenyhelyzetben, ennek ellenére megpróbált mindent beleadni.

Férfi 400 méter vegyes, világbajnok:

Léond Marchand (Franciaország) 4:04.28 perc
2. Carson Foster (Egyesült Államok) 4:06.56
3. Chase Kalisz (Egyesült Államok) 4:04.47
…8. HOLLÓ BALÁZS 4:15.17

Hosszú döntős 200 méter vegyesen

Hosszú Katinka a szám olimpiai bajnokaként, legutóbbi négy döntőjének győzteseként és világcsúcstartójaként, de már korántsem a favoritjaként várta az elődöntőt. A 33 éves magyar klasszis végül nagy hajrával, idei legjobbját három századdal megjavítva 2:10.72 perces idővel éppen csak bekerült a nyolcas döntőbe.

A szám másik magyarja, Sebestyén Dalma összesítésben a 14. lett 2:13.09 perccel.

Hosszú a futam után elmondta, rendkívül boldog, hiszen amikor futamában csak ötödikként csapott célba, azt gondolta, nem került be a fináléba. Hozzátette, a tokiói olimpia után sokat kihagyott, ezért nincs százszázalékos állapotban, de nagyon szeretett volna újra hazai közönség előtt úszni.

1. Alex Walsh (amerikai) 2:08.74 perc