Horvátország ötméteresekkel finalista

A horvát férfi vízilabda-válogatott lesz az olaszok ellenfele a dohai világbajnokság fináléjában, miután a második elődöntőben csütörtökön ötméteresekkel kerekedett a torna meglepetéscsapata, Franciaország fölé.

Buric
Rino Buric. Fotó: Kovács Anikó / World Aquatics

Az első elődöntőben a tavaly vb-bronzérmes, januárban Európa-bajnok spanyol válogatott vereséget szenvedett az olasz csapattól.

A mérkőzés elején a 2022-ben vb-ezüstérmes olaszok – akik a budapesti fináléban a spanyoloktól kaptak ki ötméteresekkel – négygólos előnyt (6-2) alakítottak ki, majd a spanyolok felzárkóztak, de egyenlíteni már nem tudtak.

A második elődöntőben az Eb-ezüstérmes horvátok akarata érvényesült a mérkőzés nagy részében, a harmadik negyed végén az addigi legnagyobb különbség, három találat volt az előnyük. A negyeddöntőben a magyar csapatot felülmúló, történetük legjobb vb-szereplését produkáló franciák azonban a záró játékrészben kétszer egyenlítettek, utóbbival ötméteresekre mentve a találkozót.

Az idegek harcában az első öt párban mindenki eredményes volt, a hatodik sorozatban a frissen medencébe szállt horvát cserekapus, Mate Anic hárítani tudott, döntőbe juttatva így együttesét.