Hősiesen küzdött, de két góllal kikapott az Eger

Szivós MártonBár 5-1-es vesztő állásból még 6-6-ra felzárkózott a ZF Eger férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában, de végül  11–9-es vereséget szenvedett az olasz Pro Recco otthonában.

A gyenge rajt nem szegte Dabrowski Norbert tanítványainak kedvét, akik a harmadik negyedben Erdélyi Balázs góljával még a veuzetés megszerzésére is képesek voltak (6-7). Sőt! a harmadik negyed végén 8-9 állt az eredményjelzőn, de a Recconak hét másodperccel a negyed vége előtt sikerült egyenlítenie (9-9).

Az utolsó játékrészben a Recco vitatható gólt is szerzett, az egriek viszont nem tudtak újabb gólt szerezni, így végül 11-9 lett az eredmény.

Az utolsó fordulóban hazai pályán, a Barceloneta ellen egy pont kell az Egernek a hatos fináléba kerüléshez.