Hosszabbítás után nyert az FTC

Az FTC hosszabbítás után nyert a Gyergyó vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Szlovák Ligában nyert a DVTK, kikapott a MAC, míg az EBEL-ben a Fehérvár két góllal kapott ki Bécsben.

Az egykori KHL-esekkel megerősített csapat kétszer is vezetett az FTC ellen, Jezsov és Pesztunov volt a gólszerző, de a vendégek mindkétszer egyenlítettek, főleg Switzer szólója volt tetszetős. Mindkét oldalon sok volt a helyzet, de újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás – ahogy azt a Ferencváros meccsein meg lehetett szokni. A ráadásban az FTC volt aktívabb, és Rantanen találatát még nem adták meg, ám Walls passza után Nagy Gergő gólja mindent eldöntött.

A Vienna Capitals II szintén vendégként és a túlórában kerekedett riválisa, a Vasas fölé. A DEAC és a Corona Brasov ugyancsak idegenben diadalmaskodott, de már a rendes játékidőben.

A Dunaújváros már nem hibátlan a jégkorong Erste Liga 2018/19-es idényében, miután a vasárnapi játéknapon kétgólos vereséget szenvedett az Újpest vendégeként.

Erste Liga:

Gyergyói HK (román) – FTC-Telekom 2-3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Denis Ezhov (29., emberelőnyben), Dmitrij Pestunov (35.), ill. Braden Kenneth Walls (32., ee.), Brett Williams Switzr (42.), Nagy Gergő (62.)

Fehérvári Titánok-Corona Brasov (román) 3-8 (1-6, 1-1, 1-1)
Gól: Balogh Bence (16.), John James Lewis (34., emberelőnyben), Kiss Patrik (47.), ill. Jereme Tendler (7., emberhátrányban, 12., emberelőnyben, 19.), Mihály Árpád (10:27, 10:37, 29., emberelőnyben), Anders Mikael Lidhammar (16., 53.),

Schiller-Vasas HC – EV Vienna Capitals II (osztrák) 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Bálint Tamás (11.), Pápa Márton (29., 57.), ill. Fabio Artner (1.), Richard Schlögl (57:10.), Alexander Maxa (57:48), Timo Juhani Hiltunen (61.), Vladeslav Kuleshov (30., 38.), Berta Ákos (37., emberelőnyben),

Hokiklub Budapest-DEAC 3-5 (1-1, 1-4, 1-0)
Gól: Egyed Márk (1.), Szapanos Dávid (24.), Szűcs István Gábor (55.), ill. Jakub Izacky (6.), Molnár Dávid (27., emberelőnyben)

Újpesti TE-Dunaújvárosi Acélbikák 5-3 (1-1, 2-0, 2-2)
Gól: Taylor Andrew Stefishen (13., 39.), Varga Arnold (24.), Nagy Márk Máté (53., emberelőnyben), Nemes Benjámin Zoltán (57.), Florian Iberer (60.), ill. Henrich Jabornik (9.), Miika Franssila (45., emberelőnyben)

Nyert a DVTK, kikapott a MAC

A DVTK nyert, a MAC kikapott a szlovák jégkorongliga vasárnapi játéknapján.

Az újbudaiak 3-1-re maradtak alul a Poprad vendégeként, a miskolciak otthon 6-2-re kerekedtek a Zilina fölé.

Szlovák Liga (Tipsport):

HK Poprad (szlovák)-MAC Újbuda 3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

Két góllal kikapott Bécsben a Fehérvár

A Fehérvár AV19 4-2-re kikapott a Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) második fordulójában vasárnap.

A magyar együttes a lövési statisztika alapján egyenrangú ellenfele volt riválisának, ám végig futott az eredmény után, s végül nem tudott pontot szerezni.

A Fehérvár pénteken győzelemmel rajtolt a bajnokságban.