Hosszabbításban győzött a DAB, élre ugrott az FTC

A rájátszásba jutásért harcoló, sereghajtó Dunaújváros hosszabbítás után 5-4-re legyőzte vendégét, a Brassót a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

Sikerével az FTC az élre ugrott

A vendégek már az 52. másodpercben vezetést szereztek, Carlo Finucci pedig a 26. percben ismét betalált. Félóra elteltével magára talált a DAB, és Szappanos Dávid, Martin Louis St. Pierre és David Mazurek révén nyolc perc alatt fordítottak, azonban még a szünet előtt egyenlített a Brassó.

A fordulást követően Mazurek ismét gólt szerzett, de az erdélyiek hosszabbításra mentették a meccset. A ráadás végén, amikor már csak 27 másodperc volt hátra a maximális öt percből, Kristoffer Pihlqvist eldöntötte a bónuszpont sorsát.

A társbajnok FTC-Telekom 3-0-ra legyőzte a vendég Gyergyói HK-t

A 33. percig nem született gól, ekkor Hegyi Ádám talált be, majd a harmadik harmad elején nőtt a különbség: Hajós Roland emberhátrányban volt eredményes. A hajrában levitte kapusát az erdélyi csapat, de ez megbosszulta magát, mert a hazaiak ismét gólt lőttek.

Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák – Corona Brasov Wolves 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Szappanos Dávid (32.), Martin Louis St. Pierre (37., emberelőnyben), David Mazurek (38., 42.), Kristoffer Pihlqvist (65.), ll. Carlo Finucci (1., 26.), Pavlo Borisenko (39.), Cody Carlson (53.)

FTC-Telekom – Gyergyói Hoki Klub 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Gól: Hegyi Ádám (33.), Hajós Roland (42., emberhátrányban), Somogyi Balázs (58.)