A hosszabbításban kapott ki a Fehérvár

A Fehérvár AV19 hosszabbítás után 6-5-re kikapott a vendég Linz együttesétől pénteken az osztrák jégkorongligában.

A visszatérő Andrew Sarauer mellett kimaradókkal is kellett számolnia Hannu Järvenpää vezetőedzőnek a Linz elleni mérkőzésen, hiszen izomhúzódás miatt Jonathan Harty, valamint a csapatkapitány Kóger Dániel és Anze Kuralt kisebb sérülés miatt nem léphetett jégre pénteken, Eric Meland visszatérése pedig még várat magára, a védő már rehabilitációját tölti az előszezonban elszenvedett sérülése után.

Ennek ellenére a hazaiak kezdték jobban a találkozót, a 3. percben pedig be is találtak a kék-fehérek, egy kontrából Reisz és Timotej Sille indulhatott meg, a ziccert pedig magabiztosan értékesítette a fiatal támadó (1-0). Hári került helyzetbe a következő percben, ám nem jött össze az újabb gólszerzés. Az ötödik percben a másik oldalon is rezzent a háló, egy oldalról betett korongot Corey Locke vágott mérnöki pontossággal a bal felsőbe (1-1).

Maradt a linzi fölény az egyenlítés után, ráadásul előnybe is kerültek a fehérmezesek, de Szabó Krisztiánék magabiztos védekezéssel megakadályozták az újabb gólszerzést. A játékrész közepén újra magához ragadta a vezetést a Fehérvár AV19, egy kontra után egy kijátszott akciót követően Sárpátki passzolt az érkező Arttu Luttinennek, aki nem is hibázott (2-1).  A következőkben kiegyenlítődött a játék képe, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de maradt az egygólos fehérvári vezetés. A Linz percei következtek, Carruthnak akadt több dolga, ám gólt a hazaiak szereztek, Hári János lövése a kapu előtt megpattant egy vendégjátékoson és a léc alá vágódott (3-1).

Jobban kezdte a második játékrészt a vendég együttes, többször is eljutottak Carruth kapujáig, végül egy kipattanót Daniel Woger juttatott a hálóba (3-2). Kontráztak a hazaiak, Erdély passza után Szabó Krisztiáián lövése azonban csak az oldalhálóig jutott, majd Hári próbálkozását védte Ouzas, végül Stipsicz lökete a kapuvasról pattant ki. A másik oldalon azonban újra betalált az osztrák együttes, Brian Lebler oldalról érkező lövése jutott át a gólvonalon (3-3).

Ami nem sikerült előnyben, összejött egyenlő létszámnál, egy buli után Koskiranta tette hátra a pakkot Michael Carusonak, aki egy lapos lövéssel Ouzas lábai között a hálóba juttatta azt (4-3).

A záró 20 perc elején nem jött össze az egyenlítés előnyben a vendégeknek, majd kiegyenlített játék folyt a jégen egészen a 45. percig, amikor Lebler kapott kétperces büntetést. Az újabb fórban sem jött össze a találat Saraueréknek, a kiegészülés után pedig Carruth mögött csengett a vas, majd a játékrész derekán már Carruth mögé jutott a játékszer, Aaron Brocklehurst egy jól helyezett lövéssel bombázott a kapuba (4-4).

Sarauer került helyzetbe a gól után, majd Lebler kapott kétperces büntetést, így újfent a speciális egységek kerültek főszerepbe. Ebben az előnyben már megtört a jég, Stipsicz passzolt a másik oldalon érkező Zack Phillipsnek, aki mattolta Ouzast (5-4). Luttinennek kellett kiülnie három perccel a vége előtt, a vendégek mestere pedig időt is kért, Ouzas is lekorcsolyázott, így hat a négy ellen jöhettek Locke-ék. A fórból még nem, azonban a kiegészülés után már újra egyenlített az osztrák gárda, Brocklehurst duplázott (5-5).

Ahogy az előző két hazai mérkőzésen is, a Linz ellen is hosszabbítás következett. A ráadásban kiegyenlített küzdelem után a vendégek ragadták magukhoz a játék irányítását, a bónuszpont sorsát pedig végül Dan DaSilva döntötte el, aki egy kapu előtti passzt értékesített (5-6).

EBEL:

Fehérvár AV19-EHC Liwest Black Wings Linz 5-6 (3-1, 1-2, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Sille (1.), Luttinen (11.), Hári (16.), Caruso (37.), Phillips (54., emberelőnyben), ill. Locke (6.), Woger (22.), Lebler (25.), Brocklehurst (48., 59.), DaSilva (62.)

Kétgólos hátrányból fordított a Csíkszereda

A Csíkszereda kétgólos hátrányból fordítva győzte le a Fehérvári Titánok együttesét a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Leo Gudas, vezetőedző, Csíkszereda: „Nem játszottunk jól az első húsz percben, sok gólszerzési lehetőséget hagytunk az ellenfélnek. Nagyon jól tudtuk, hogy egy sokat és keményen dolgozó ellenféllel játszunk, de nem voltunk készek a kezdésre. Sikerült viszont helyrerázódni, egy remek második és harmadik harmadot produkáltunk. A legfontosabb a három pont, de az első harmad nagyon rossz volt és ez veszélyes lehet a későbbiekben.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Jól kezdtük ezt a mérkőzést, úgy mentünk bele, ahogyan kellett. Igazándiból ezt három harmadik kellett volna csinálni. A fordulópont sajnos az volt, amikor saját emberelőnyünkből gólt kaptunk. Lélektanilag az ellenfél helyreállt, olyannyira, hogy a vezetést is átvette. Fiatal csapatunk van és úgy látszik, ma ez ennyire volt elég.”

A hétfőn edzőváltáson átesett Gyergyói HK másodszor nyert a ligában, saját közönsége előtt ütötte ki a Hokiklub Budapestet úgy, hogy a záróharmadban ötször talált be.

Erste Liga

Sport Club Csíkszereda-Fehérvári Titánok 4-2 (0-2, 3-0, 1-0)
Gól: Becze Tihamér (27., emberhátrányban), Salló Alpár (31.), Rokaly Szilárd (40.), Részegh Tamás (48.), ill. Hamvai Szilárd (8.), Mark Bennett (16.)

Gyergyói HK-Hokiklub Budapest 9-1 (2-0, 2-1, 5-0)
Gól: Maxim Veshutkin (5:27., 51., emberelőnyben), Sára Tibor (5:37, 28:44), Pavel Vorobjev (28:03, emberelőnyben, 48., emberhátrányban), Roman Tomanek (42., 56., emberelőnyben), ill. Szappanos Dávid (38., emberhátrányban)

EV Vienna Capitals II – FTC-Telekom 1-8 (0-2, 0-1, 1-5)
Gól: Alexander Maxa (53., emberelőnyben), ill. Farkas Lőrinc (3., 42.), Tóth Adrián (6., emberelőnyben, 59.), Nagy Gergő (24.), Lauri Karmeniemi (49., emberelőnyben), Myles Fitzgerald (50., emberelőnyben), Braden Walls (60.)

Dunaújvárosi Acélbikák – Schiller-Vasas HC 4-0 (1-0, 3-0, 0-0)
Gól: Artem Iossafov (1., emberelőnyben), Azari Zsolt (26.), Mestyán István (29.), Miika Franssila (39.)

DEAC-Corona Brasov 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)
Gól: Novotny Dominik (4.), Nico Vuorijarvi (30.)

A DVTK és a MAC is kikapott

A DVTK Jegesmedvék és a MAC Újbuda is kikapott a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A diósgyőri együttes hazai pályán szenvedett vereséget a címvédő Besztercebányától, míg a fővárosi csapat Zólyomban maradt alul.