Hosszabbításban nyert a címvédő Újpest

A címvédő Újpest FC hosszabbításban 3-2-re győzött a másodosztályú ETO FC Győr otthonában a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójában szerdán, így továbbjutott a legjobb 32 közé.

A 22. percben Sankovic szánja el magát egy lövésre jó 20 méterről, az erős lökete kiüti Horváth, de a labdára Obinna érkezik először, és az ötös sarkáról a kapuba lő (0-1).

A 47. percben bizonytalankodik az újpesti védelem, Szimcsóhoz kerül a labda, aki ezúttal nem lő, hanem passzol balra, Andrichoz, ő meg kilövi a hosszú sarkot (1-1).

A 68. percben Völgyi íveli a kapu elé a szabadrúgást 30-ról, az oldalvonal mellől, a hosszún érkező Magasföldi pedig a hálóba fejel (2-1).

Tíz perccel később Beridze jobboldali szögletét Onovo középen érkezve fejeli a kapuba. Az újpesti játékos túlugrotta a védőjét (2-2).

Végül a 99. percben Burekovic balról ível a kapu elé, a hosszúról Novothny visszafejeli a labdát, a középen érkező Obinna pedig a kapuba bólint (2-3).

A bajnoki címvédő MOL Vidi FC 3-1-re nyert a Vác FC vendégeként. A másodosztályban szereplő Pest megyei együttes tavaly a sorozat egyik legnagyobb meglepetését okozta azzal, hogy elbúcsúztatta a fehérváriakat, ezúttal azonban csak egy egyenlítésre volt erejük az Európa-liga csoportkörében is szereplő, jóval erősebb riválissal szemben.

A mérkőzésnek az újpesti Szusza Ferenc Stadion adott otthont, mivel a váciak stadionját felújították, de a munkálatok végeztével most játszottak utoljára „albérletben”.

Az élvonalbeli Paksi FC a szünetben még hátrányban volt, végül 2-1-re nyert a másodosztályú Csákvár vendégeként. Az ugyancsak az OTP Bank Ligában szereplő Puskás Akadémia kétgólos győzelmet aratott az NB III-as Dunaújváros otthonában.

Magyar Kupa, 7. forduló (a legjobb 32 közé jutásért):

WKW ETO FC Győr (NB II)-Újpest FC 2-3 (0-1, 2-2, 2-3)
Gól: Nemanja Andric (47.), Magasföldi József (67.), ill. Obinna (21., 99.), Onovo (76.)

Vác FC (NB II)-MOL Vidi FC 1-3 (1-2)
Gól: Zsolnai Richárd (9.), ill. Hangya Szilveszter (8.), Armin Hodzic (30.), Marko Scepovic (58.)

Jászberény (NB III)-Budapest Honvéd 0-1 (0-1)
Gól: David N’Gog (5.)

Dunaújváros PASE (NB III)-Puskás Akadémia 0-2 (0-2)
Gól: Liridon Ratifi (5.), Radó András (12.)

Csákvár (NB II)-Paksi FC 1-2 (1-0)
Gól: Molnár Csaba (30.), ill. Mohamed Remili (74.), Hahn János (76.)