Hosszabbításban nyert a Csíkszereda

A társbajnok Csíkszereda fordulatos mérkőzésen, hosszabbításban nyert a MAC vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A Titánok csapata 3-1-re nyert a DEAC otthonában.

Fotó: Mudra László – MAC

Hazai oldalon Csollák és Strenk nem szerepelt, míg a Sportklubnál Maylan és Tousignant maradt ki, de Combs és Loginov visszatért. Rögtön az első percben plexirepedés miatt meg kellett állítani a játékot. Az újrakezdés után a MAC HKB rögtön megszerezte a vezetést, Scott Macaulay távolról volt eredményes.

A Csíkszereda is rákapcsolt, és John Anthony Combs fordulásból egyenlített. A vendégek a kapuvasat is eltalálták, majd egy páros kiállítás alatt Yellow Horn szép szólót váltott gólra fonákkal, így máris a szeredaiak álltak jobban a 9. percben. Bő fél perc múlva azonban Majoross Barnabás egyenlített, miután jól ért bele középen Dóczi passzába – ez volt a MAC HKB századik gólja a szezonban. A harmad végén emberelőnybe kerültek a hazaiak, és Brance Orban éles szögből rálőtte Szamankovra a korongot, ami így pattant a hálóba.

A második harmad újbudai kiállítással kezdődött, és ezt fél perc múlva Judd Blackwater váltotta gólra a rövid felsőbe találva. A MAC HKB is fórban támadhatott, majd egyenlő létszámnál is dominált, de a helyzetek kimaradtak. Aztán a harmad derekán a vendégek vették át az irányítást, és Eduard Casaneanu egy szép csel után a 35. percben betalált, így újra a Sportklubnál volt az előny.

A harmadik felvonást jobban kezdte a budapesti együttes, kétszer is emberelőnybe került, és a másodikat Kreisz Brúnó váltotta gólra. Oda-vissza hoki alakult ki, a MAC HKB-nak akadt több helyzete, ám hiába volt még kétszer fórban, nem tudta belőni a győztes gólt,

A hosszabbításban előbb Terbócsnak volt ziccere, majd az ellentámadást Combs ütötte be, így a vendégeké lett a két pont.

Erste Liga:

MAC HKB Újbuda-Sport Club Csíkszereda 4-5 (3-2, 0-2, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Scott Macaulay (1.), Majoross Barnabás (10.), Brance Orbán (20., emberelőnyben), Kreisz Brúnó (46., emberelőnyben), ill. John Anthony Combs (6., 61.), Colton Yellow Horn (9.), Judd Blackwater (20., emberelőnyben), Eduard Casaneanu (35.)

DEAC-Titánok 1-3 (0-0, 0-2, 1-1)
Gól: Jan Dalecky (51., emberelőny), ill. Dézsi Bence (27.), Reiter Attila (35., emberelőnyben), Riku Petteri Tiainen (58.)