Hosszabbításban nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 hosszabbításban gyűrte le idegenben a Dornbirn csapatát az osztrák jégkorongliga pénteki játéknapján.

Fotó: DEC/cdmediateam

A Fehérvár AV19 első idei túrájára ezúttal Gyenes Dávid utazott, ám továbbra sem tarthatott a csapattal Andrew Sarauer és Eric Meland, akik visszatérésére már nem kell sokat várni. Ott volt ugyanakkor a jégen az immár játékra kész Sárpátki Tamás a listavezető otthonában.

A 13. percben Michael Parks távoli lövése vágódott a kapuba (1-0). A találat után előnybe került a Fehérvár AV19, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Már egyenlő létszámnál Kóger előbb éles szögből, majd szemből is tesztelte Rinne-t, ám a voralbergiek hálóőre ezúttal is a helyén volt.

A 26. percben Macierzynski indulhatott el szólóban, ám akadályozták, így a Siegel-Nikolic bírópáros büntetőt ítélt. A rávezetés kimaradt, ahogy Reid próbálkozása is, majd a játékrész közepén Szabó Krisztiánt ütközték le a palánk mellett, a fórban előbb Jonathan Harty kékvonalas bombája pattant le a kapuvasról, a kipattanó pedig két hazai játékos korcsolyáján megpattanva jutott a hálóba (1-1).

A gól után ezúttal a Bulldogok jöhettek előnyben, ám jól működött csapatunk védelme, így csak kisebb helyzetekig jutottak a hazaiak. Alighogy kiegészült a Fehérvár AV19, máris újra nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal a vendéglátó oldalán, az újabb előnyből pedig megint betalált Hannu Järvenpää legénysége, Kóger jó ütemben adta át az érkező Szabó Dánielnek a korongot, aki nem is hibázott (1-2).

A 54. percre góllá érett a hazai nyomás, Michael Parks maradt egyedül középen és a hálóba lőtt (2-2). Kiegyenlítődött a játék a hazai találat után, egyik csapat sem kockáztatott, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás ismét fehérvári fölénnyel kezdődött, de sem Sofronék, sem pedig Dave MacQueen együttese nem jutott nagyobb helyzetekig. Két és fél perccel a hosszabbítás vége előtt Luttinen állított meg szabálytalanul egy hazai támadót, így négy a három ellen folytatódott a mérkőzés, de a fórban nem tutott betalálni a Dornbirn. Kiegészült a Fehérvár AV19, Harty indulhatott szólóban és Rinne mellett a kapuba helyezett, eldöntve ezzel a bónuszpont sorsát (2-3), ezzel megszakítva a Dornbirn idei veretlenségi sorozatát.

A magyar együttes az eddigi öt meccséből négyet megnyert az idényben.

EBEL:

Dornbirn Bulldogs-Fehérvár AV19 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Michael Parks (14., 54.), ill. Jonathan Harty (31., emberelőnyben, 65.), Szabó Dániel (35., emberelőnyben)

DEAC-siker az Újpest ellen

A DEAC egy góllal jobbnak bizonyult a vendég Újpestnél a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén. A Csíkszereda hat gólt ütve legyőzte vendégként a Fehérvári Titánok csapatát, a Ferencváros együttese pedig a Vasast verte idegenben

Erste Liga:

Debreceni EAC-Újpesti TE 4-3 (0-1, 2-0, 2-2)
Gól: Hugo Turcotte (29.), Németh Attila (38.), Kovács Bronson Zoltán (41., emberelőnyben), Vladislav Kuleshov (42.), ill. Horváth Ákos (2.), Kocsis Ferenc (58.), Ladislav Sikorcin (59.)

Corona Brasov (román)-EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)
Gól: Mihály Árpád (22., 25.), Jereme Tendler (40., 56., mindkettőt emberelőnyben), ill. Timo Juhani Hiltunen (31.)

Fehérvári Titánok-SC Csíkszereda (román) 2-6 (0-2, 1-3, 1-1)
Gól: Mazzag Dániel (23.), Hamvai Szilárd (50.), ill. Radim Valchim (12., 19., emberelőnyben), Bíró Tamás Áron (23., emberelőnyben), Rokaly Szilárd (29.), Vitalij Sulakov (33., emberhátrányban), Részegh Tamás (45., embereőnyben)

Schiller-Vasas HC – FTC-Telekom 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
Gól: Székely Mádai Gergő (45.), ill. Braden Kenneth Walls (22.), Pavuk Attila (55., emberelőnyben), Leo Roderick Fitzgerald (59., emberhátrányban)

MAC-vereség szétlövéssel

A MAC Újbuda szétlövéssel maradt alul a vendég HK Nitra együttesével szemben a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A magyar csapat eddig egyszer nyert a sorozatban, tíz napja a címvédő Banská Bystricát múlta felül.