Hosszabbításos ferencvárosi siker a derbin

A társbajnok Ferencváros hosszabbítás után 3-2-re nyert Újpesten a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

A 3. percben Lauri Kärmeniemi korcsolyázott be a jobb oldalon az újpesti harmadba nagy lendülettel, egy kivárásos lövőcsellel elfektetett egy védőt, majd kapura húzta a korongot, ami két újpestin is megpattanva, egy korcsolya sarkáról került a hazai kapuba, szerencsés találattal szereztünk fontos korai vezetést (0-1).

Két másodperccel a harmad vége előtt azonban Rafaj Attila közvetlen közelről a kapusra húzott egy Stadel távoli lövése után kipattanó korongot, ami Nagyról a kapuba került, így egyenlített az Újpest (1-1).

A 49. percben a Fradi harmadából vitt el egy bulit az Újpest, a hátratett korongot pedig Pokorny Dávid kapásból remekül találta el, a távoli lövés utat talált a hálóba (2-1). Nem sokkal később Perkovich magas botja után emberelőnybe kerültek a zöld-fehérek.

A vendégek szépen járatták körbe a korongot az újpesti harmadban, majd Hajós tette vissza lövésre az alapvonal mögül, Kärmeniemi pedig egy remekül eltalált kapásbombával meglőtte önmaga és csapata második gólját.

A rendes játékidő 2-2-vel zárult, a hosszabbításban pedig zöld-fehér részről Rasmus Kulmala 47 másodperc elteltével volt eredményes.

A Vasas tíz gólt hozó találkozón győzött Csíkszeredán. A két együttes szerdán is megmérkőzött, akkor szétlövéssel nyert a Csíkszereda, ezúttal a budapesti gárda 6-4-re diadalmaskodott.

Erste Liga:

UTE – FTC-Telekom 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Rafaj Attila (20.), Pokornyi Dávid (49.),  ill. Lauri Karmeniemi (3., 54. emberelőnyben), Rasmus Kulmala (61.)