Hosszabbításos mérkőzésen egyenlített a Budapest JAHC, elődöntőben az FTC-Telekom

A Budapest Jégkorong Akadémia hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a vendég Csíkszeredát az Erste Liga negyeddöntőjében szombaton, így 2-2-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Budapest JAHC

Káposztásmegyeren a székelyek az első harmad derekán kétszer is betaláltak. Schlekmann Márk közvetlenül a szünet után szépített, majd Pozsgai Tamás egyenlített. A 48. percben már a hazaiaknál volt az előny, azonban Becze Tihamér hosszabbításra mentette az összecsapást. Az első gólig tartó ráadásban sorra kapta a kiállításokat a Szereda, kétszer rossz csere miatt. Az egyik fórt pedig, 2.1 másodperccel a negyedik játékrész vége előtt, azaz a 80. percben Pozsgai kihasználta.

A következő találkozót hétfőn rendezik Csíkszeredában, majd a hatodik csata szerdán Káposztásmegyeren lesz.

A párharcban ez még csak a negyedik összecsapás volt, mivel az egy hete játszott találkozót bírói műhiba miatt újra játsszák majd csütörtökön, amennyiben 3-3 lesz az állás.

Kangyal Balázs, a Budapest JAHC vezetőedzője

„Nagyon sok dolognak tudunk örülni ma. A legfontosabb, ami nekünk, ennek a családnak a legfontosabb történése a mai napon: Marton Borisz világrajötte. Tibiéknek kisfia született, úgyhogy neki és a családnak ajánljuk ezt a győzelmet. A többi az megtörtént, sokat nem foglalkozunk vele. Azt hiszem, hogy a kulcsjátékosok piccit előreléptek, ma amikor kellett, meghúzták a szekeret. Mind a két csapat férfiasan, derekasan küzdött, de ami történt, történelem. Mondom, a legnagyobb boldogság a mai nap, egy új kisfiú a klub életében, úgyhogy remélhetőleg a kollégám is annyira büszke és boldog, mint amennyire mi vagyunk rájuk.”

Pozsgai Tamás, a győztes gól szerzője

„Eléggé hullámvasút volt a meccs számunkra, mert ugye nem jól kezdődött, kettő nullra elment az ellenfél. Szerencsére volt a csapatban annyi karakter, hogy visszajöjjünk és egy óriásit dolgozzunk együtt Rolival a kapuban és az egész csapat mindent megtett ezért a győzelemért! Szerencsére sikerült kiegyenlítenünk a párharcot.”

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros bejutott az elődöntőbe

A Tüskecsarnokban az FTC úgy fogadta a Debrecent, hogy már csütörtökön továbbjuthatott volna, de kikapott a hajdúsági vármegyeszékhelyen. Most egészen a 37. percig nem esett gól, akkor Tóth Adrián törte meg a jeget. Farkas Lőrinc a záró harmadban vette be Hetényi Zoltán kapuját, de újabb gól nem esett. A hazaiak kapusa, Földes László pályafutása során felnőtt élvonalbeli mérkőzésen először nem kapott gólt.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Nem volt egyszerű, a kispadról pedig talán még nehezebb ilyenkor. De már az első meccstől kezdve mondjuk, hogy ez a rájátszás, itt nincs könnyű meccs, és ez be is bizonyosodott szerintem mind az öt mérkőzésen. Lehet, hogy voltak picit nagyobb arányú győzelmeink is, de azokon a meccseken is sokáig szoros volt az állás – ilyen egy rájátszás. A mai meccsen az volt a fő kérdés, hogy mikor tudjuk a Hetényi Zoli-féle reteszt feltörni, nagyon sok energiát kellett ehhez mozgósítanunk, de egyszer csak sikerült. Ez volt a kulcsa a győzelemnek, meg természetesen az, hogy van egy fiatal kapusunk, aki shutoutot ért el élete első playoff-meccsén. Ez biztos komoly emlék marad neki és mindenkinek. De azt is mindig elmondjuk, hogy ebből az egészből semmi sem valósulhatott volna meg, ha nincs ilyen kiváló csapatmunka, szóval mindenki, nem csak a kapus, nem csak a hátvédek, nem csak a csatárok, hanem mindenki beletette a magáét. Ezt így is kell csinálni, ha valaki sikeres akar lenni a rájátszásban.”

Artyom Vaszjunyi, a DEAC vezetőedzője

„Először is, gratulálunk a Ferencvárosnak! Megmutatták, hogyan kell játszani a playoffban az igazi felnőtt hokit. Remélem, nálunk azért a sok fiatal srác komoly tapasztalatokat szerzett. Amiről beszéltünk, hogy nagyon sokat hibáztunk az első három meccsen, ezeket azért sikerült csökkenteni a végére. De a nagyobb pályán megint nagyon nehezen mozogtunk, nem találtuk a ritmust. A második harmad szokásosan gyilkos volt számunkra, ha nincs Zoli, vagy nem ilyen formában véd, akkor már ott elment volna a meccs. De amit kértünk, hogy a játékosok küzdjenek az utolsó másodpercig, azt megtették, ezzel nyilván elégedettek vagyunk.”

A Corona Brassó 3-2-re vezet a DVTK Jegesmedvékkel szemben, azaz egyetlen siker választja el a négy közé jutástól

A brassóiak a párharc során először nyertek hazai pályán a DVTK Jegesmedvékkel szemben, ugyanis az első két felvonást elbukták, majd kétszer nyertek Miskolcon. A magyar együttes húsz perc után vezetett, ám a fordulást követően húsz másodperc alatt fordított az erdélyi gárda, amely lendületből még további kétszer volt eredményes. A vendégek nem adták fel, két gyors góllal feljöttek 4-3-ra, a hajrában azonban üres kapust gólt kaptak. Páterka Bence húsz másodperccel a vége előtt faragott a hátrányból, de így is vereség lett a vége. A hatodik találkozónak hétfőn Miskolc ad otthont.