Hosszú Katinka a legjobb idővel döntős 400 méter vegyesen

MTI Fotó: Kovács Tamás

A szám háromszoros világbajnoka, Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a döntőbe 400 méter vegyesen a riói olimpia első, szombati versenynapján, míg a másik magyar, Jakabos Zsuzsanna 13. lett az előfutamokban.

A Vasas világklasszis versenyzője kétséget sem hagyott afelől, hogy a szám egyeduralkodója, az utolsó 100 méter előtt jóval a világcsúcs-részidőn belül tempózott, de gyorson már kiengedett, így 4:28.58 perccel csapott célba, amivel megdöntötte saját országos és Európa-csúcsát, egyúttal mindössze 15 századdal maradt el a kínai Je Si-vennek a londoni ötkarikás játékokon elért világrekordjától. Hosszú, aki futama után egyetlen újságírónak sem állt meg, eddigi – idén márciusban elért – egyéni legjobbján 1.31 másodpercet javított.

Jakabos honfitársával együtt úszott a legerősebb futamban, amelyben 4:38.52 perccel hatodikként csapott célba.

„Tizenkettedik idő az enyém az idei ranglistán, a nevezések alapján pedig még hátrébb vagyok. Ugyanakkor bíztam abban, hogy gyorsabb leszek. Közben azt éreztem, hogy valóban jobban megy, de végül megint hiányzott másfél másodperc. Az élet megy tovább, koncentrálok a következő számokra” – mondta Jakabos Zsuzsanna.

A szám nyolcas döntőjét – Hosszú részvételével – közép-európai idő szerint vasárnap 3.45-kor rendezik.

Gyurta visszalépett a szétúszástól 100 méter mellen

A 200 méteren címvédő Gyurta Dániel visszalépett a szétúszástól, így 17. helyen zárt a 100 méter mell előfutamaiban a riói olimpia első, szombati versenynapján.

Az UTE versenyzője 1.00.26 perccel holtversenyben a 16. időt érte el a vele azonos futamban szerepelt új-zélandi Glenn Snydersszel, de a program végén végül nem úszott a 16 fős elődöntőbe kerülésért.

„Első úszásnak ez teljesen jó volt, látva azt, hogy a kétszázasok például nem is nagyon voltak itt. Akik pedig igen, azok nagyjából velem hasonló időt úsztak. Jó lett volna egy percen belül kerülni, de pár hibát elkövettem, ami miatt sok időt vesztettem. Pláne, hogy csak a kétszázra készültünk, bármi is történik, csak elvesztettünk egy százas úszást” – mondta a 27 éves Gyurta.