Hosszú Katinka a világ idei legjobb idejével győzött 200 vegyesen

Nyolc érmet,  két aranyat, négy ezüstöt és két bronzmedált szereztek a magyarok a római Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű nemzetközi úszóverseny harmadik napján.

Hosszú Katinka a 200 vegyes előfutamában egy versenyrekorddal melegített be az esti fináléra (2:09.01), ahol végül 2:08.28-as idővel szerezte meg a győzelmet, ami szintén új versenyrekord és nem mellesleg az idei világranglista eddigi legjobbja, amivel saját, nemrég Indianapolisban úszott időeredményét javította meg (2:08.50). 200 háton pedig az olasz Panziera mögött végzett a második helyen (2:08.83).

„Örülök, hogy szezoncsúccsal zártam a vb előtti utolsó nemzetközi versenyt, magabiztosan állok neki az utolsó felkészülési szakasznak. És ma már a szél sem fújt!” – mondta nevetve Hosszú Katinka.

„A Sette Colli egy hangulatos, nagy tradícióval rendelkező verseny, remek közönséggel. Mondhatni: jó felvezető meccs volt ez a vb címmérkőzések előtt” – tette hozzá Petrov Árpád.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

FEDERAZIONE ITALIANA NUOTO (@federnuoto) által megosztott bejegyzés,

Magyar dobogó 200 pillangón

A női 200 pillangó döntője akár egy magyar bajnoki futamnak is beillet volna, hiszen a legjobb 8 között 4 magyar versenyzőnk ugrott vízbe, akik a dobogót is teljes mértékben kisajátították, hiszen Kapás Boglárka első (2:07.71), Jakabos Zsuzsanna második (2:08.94), Szilágyi Liliána harmadik lett (2:09.19), még Berecz Blanka az ötödik legjobb időt úszta (2:11.14).

Késely Ajna pedig a folytatva az éremgyűjtögetést, ma 200 gyorson állhatott a dobogó legalsó fokára (1:58.14).

A fiúknál Telegdy Ádám 200 háton (1:57.53) még Szabó Szebasztián 50 pillangón (23.51) hozott ezüstérmet. Kozma Dominik 200 gyorson (1:47.91), Verrasztó Dávid 200 vegyesen (2:01.02) szerezett majdnem dobogós, azaz negyedik helyet.

Kalmár Ákos a leghosszabb távon 1500 gyorson ötödiknek ért célba (15.13.71), még Horváth Dávid 200 mellen lett 7. (2:12.08).

Pénteken Késely arany-, Kapás pedig ezüstéremmel gazdagodott, míg szombaton Milák Kristóf és Jakabos arany-, Verrasztó Dávid és Késely pedig ezüstérmet nyert.